banner30

banner29

Meteoroloji uyardı!15 şehirde fırtına alarmı!

Meteoroloji'den 15 il için fırtına uyarısı geldi. Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü Bölgesel Tahmin ve Uyarı Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, bölgede yarın sabah saatlerinde zaman zaman hızı saatte 50 ile 90 kilometreye ulaşacak rüzgarın etkili olması bekleniyor.Kuvvetli rüzgar ve fırtına dolayısıyla yaşanabilecek çatı uçması, ağaç veya direk devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olunması istendi.Rüzgar ve fırtınanın etkisinin yarın saat 19.00'a kadar sürmesi bekleniyor.

Hava Durumu 10.07.2019, 17:48
Meteoroloji uyardı!15 şehirde fırtına alarmı!

Meteoroloji, Kayseri, Sivas, Nevşehir, Kırşehir, Yozgat, Denizli, Afyonkarahisar, Uşak, Kütahya Burdur, Isparta, Antalya Çorum, Amasya ve Tokat için fırtına uyarısı yaptı.

İç Ege, Göller Yöresi, Orta Karadeniz'in iç kesimleri ve  İç Anadolu Bölgesi'nde yarın fırtına bekleniyor. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre rüzgarın, İç Ege  (Denizli, Afyonkarahisar, Uşak ve Kütahya), Göller Yöresi (Burdur ve Isparta ile  Antalya'nın iç kesimleri), Orta Karadeniz'in iç kesimleri (Çorum, Amasya ve  Tokat) ve İç Anadolu Bölgesi'nde yarın önce güney ve batı, zamanla kuzey ve batı  yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli kuvvetli fırtına şeklinde eseceği  tahmin ediliyor.Çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, ulaşımda aksamalar gibi  muhtemel olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?