banner30

banner29

Meteorolojiden yeni uyarı! Hafta sonuna kadar etkili olacak!

Meteoroloji tarafından yapılan yeni uyarıya göre yurt geneli çarşamba gününden itibaren Balkanlar üzerinden gelen serin ve yağışlı havanın etkisine giriyor. Sağanak yağışların cumartesi günü yurdu terk etmesi bekleniyor.

Hava Durumu 09.07.2019, 23:22
Meteorolojiden yeni uyarı! Hafta sonuna kadar etkili olacak!

Türkiye'yi etkisi altına alan kavurucu sıcaklar yerini 3 gün boyunca serin havaya bırakıyor. Trakya ve zamanla İstanbul’da başlayacak gök gürültülü sağanak yağışların 11 Temmuz Perşembe günü Marmara, Kuzey Ege, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ile Batı ve Orta Karadeniz’de görülmesi bekleniyor. Sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların cuma günü Karadeniz ve İç Anadolu bölgeleri ile Doğu Akdeniz ve Doğu Anadolu’nun kuzeyinde, cumartesi günü ise Orta ve Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun kuzey kesimlerinde etkili olduktan sonra yurdu terk etmesi bekleniyor.

Yurt genelinde mevsim normalleri civarında, batı bölgelerimizde yer yer mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının perşembe günü kuzeybatı kesimlerden başlayarak hafta sonuna kadar yurdun kuzey ve iç kesimlerinde 5 - 9 derecede azalacağı tahmin ediliyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?