Hayat Güzeldir filminin konusu nedir? Hayat Güzeldir oyuncuları...

Dünya genelinde izleyicilerden tam not alan filmlerden biri olan Hayat Güzeldir filminin konusu nedir? Hayat Güzeldir filminin oyuncuları kimlerdir?

Filmler 19.10.2020 - 14:07 19.10.2020 - 14:07

Hayat Güzeldir filmi, dünya genelinde büyük ses getiren filmlerden biri olarak listerin üst sıralarına yükselmeyi başardı. Peki, Hayat Güzeldir filminin konusu, Hayat Güzeldir filminin oyuncuları, Hayat Güzeldir filminin yönetmeni, Hayat Güzeldir filminin yapımcısı, Hayat Güzeldir filminin senaristi ve film hakkında daha birçok detay haberimizde yer alıyor.

Hayat Güzeldir filminin konusu:

Hayat Güzeldir'de, başkahramanımız hayat dolu Guido güzeller güzeli öğretmen Dora’ya aşık olur ve tüm engellere rağmen evlenirler. Ardından bir de çocuk sahibi olan çiftin hayatlarındaki tüm engeller ortadan kalktığında savaş patlak verir. Yahudi oldukları için toplama kampına götürüldüklerinde Guido, oğluna esir kampının ve savaşın bir oyun olarak söyleyecek; oğlu, oyunu başarıyla tamamlarsa ödül olarak çok istediği bir oyuncak tankı hediye edecektir.
İkinci Dünya Savaşı’nın sivillerin üzerindeki yıkıcı etkisini beyaz perdeye en iyi uyarlayan filmlerden biri olan Hayat Güzeldir, tüm olumsuzluklara rağmen her daim bir umut ışığı olduğunu adının hakkını verecek derecede izleyiciye anlatıyor. Gösterime girdiği dönem büyük ses getiren film Akademi’nin de büyük ilgisine nail olup, En İyi Yabancı Film, En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Müzik olmak üzere üç dalda Oscar ödülü kazandı.

Hayat Güzeldir filminin oyuncuları:

Roberto Benigni: Guido

Horst Buchholz: Dr Lessing

Marisa Paredes: Dora's mother

Nicoletta Braschi: Dora

Giustino Durano: Guido's Uncle

Sergio Bustric: Ferruccio Papini

Pietro De Silva: Bartolomeo

Hayat Güzeldir filminin yönetmeni:

Dikkat çeken hikayesiyle izleyicilerden tam not alan filmin yönetmen koltuğunda Roberto Benigni oturmaktadır.

Hayat Güzeldir filminin yapımcısı:

Dünya genelinde ses getiren filmin yapımcısı Elda Ferri'dir.

Hayat Güzeldir filminin senaristi:

Orijinal İsmi: La vita è bella

Vizyon Tarihi: 26 Şubat 1999

Süre: 118dk

Tür: Dram , Komedi , Romantik

Senarist: Vincenzo Cerami , Roberto Benigni

Yönetmen: Roberto Benigni

Yapımı: 1997 - İtalya

Yorumlar