Hazımsızlıklarını yine belli ettiler! Tweetler tepkiye neden oldu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Milli Uzay Ajansı' Tanıtım Toplantısı'nda Türkiye'nin 2023 yılında uzaya gideceğini duyurmuştu. Her fırsatta Türkiye'nin aleyhinde olmayı siyasi görüş olarak sürdüren CHP bu gelişmenin de karşısında yer aldı. CHP'li Faik Öztrak ve diğer birçok isim Türkiye'nin uzay hamlesini hazmedemedi.

Gündem 10.02.2021 - 01:19 10.02.2021 - 01:19

CHP'nin Türkiye hazımsızlığı sürüyor. Bugün akşam saatlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uzay Ajansı tarafından hazırlanan 'Milli Uzay Ajansı' Tanıtım Toplantısı'nda konuştu. Milli Uzay Programı'ndaki 10 hedefi tek tek sıralayan Erdoğan, "Milli Uzay Programı'ndaki en önemli hedefimiz Cumhuriyetimizin 100'üncü yılında Ay'a ilk teması gerçekleştirmek" demişti.

Her fırsatta Türkiye'nin aleyhinde olmayı siyasi görüş olarak sürdüren CHP bu gelişmenin de karşısında yer aldı. CHP'li Faik Öztrak ve diğer birçok isim Türkiye'nin uzay hamlesini hazmedemedi.

CHP SÖZCÜSÜ FAİK ÖZTRAK'TAN TEPKİ ÇEKEN TWEET

CHP Tekirdağ Milletvekili ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Türkiye'nin uzay hamlesinden rahatsız oldu. Öztrak, ''Damat Cumhurbaşkanımız Ay'a 4 şeritli yol yapacağım dese inanacak seçmenimiz var demişti. Damat gitti ama fikirleri hala iktidarda. Erdoğan 2023’te ayla ilk temas müjdesini bu gece verdi. Ay yolunu açtı. Uçtu uçtu artık aya uçtu.'' ifadelerini kullandı. Bu ifadeler sosyal medyada büyük tepki topladı.

CHP İPTAL İÇİN AYM'YE BAŞVURMUŞTU

Türkiye'nin gözünü Ay'a diktiği bu günlerde Cumhurbaşkanı'nın Milli Uzay programını açıklaması, akıllara CHP'nin Anayasa Mahkemesi'ne yaptığı Uzay Ajansı iptal başvurusunu getirdi.

CHP, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile kurulan Uzay Ajansı'nın ortadan kaldırılması için Anayasa Mahkemesi'ne başvurmuştu.

CHP'YE YAKINLIĞIYLA BİLİNEN İSİMLERDEN 'TÜRKİYE' HAZIMSIZLIĞI

CHP'ye yakınlığıyla bilinen ve hükümetin attığı her adımı eleştirmeyi siyaset sanan zihniyet bugün açıklanan 'Uzay Hamlesi' sonrası tekrar ortaya çıktı.

İşte o isimler ve atılan tweetler:

Yorumlar (1)