HDP'den CHP'ye mesaj! İstanbul'u kazanmak istiyorsanız Öcalan'ın...

HDP'nin Diyarbakır kongresinde konuşan Eş Genel Başkan Sezai Temelli, "AKP-MHP blokunu bir kez daha yenmek istiyor musunuz? Onun yeri tecride(Öcalan'ın bulunduğu tutukluk hali) karşı çıkmaktır." çağrısında bulunarak CHP'ye mesaj gönderdi.

Gündem 12.05.2019 - 18:32 12.05.2019 - 18:32

HDP'nin Diyarbakır kongresinde konuşan Eş Genel Başkan Sezai Temelli çarpıcı açıklamalarda bulundu.

MUHATAP ÖCALAN'DIR

“Barışın bir muhatabı var, barışın muhatabını yok sayarak Kürt meselesini çözemezsiniz. Barışın muhatabını yok sayarak bu ülkeyi içinde bulunduğu cendereden çıkaramazsınız” diyen Temelli şöyle devam etti: “Bu ülkede barış istiyorsanız, demokratik bir yaşam istiyorsanız Kürt meselesini çözüme kavuşturmalısınız. Bu meselenin muhatabı da Sayın Öcalan’dır, o yüzden de bu tecrit kalkmalıdır. Kalkmazsa tüm ülke tecride mahkum olur. Nitekim öyle de olmuştur. Artık bu hukuksuzluğa son verme zamanıdır. Avukatları ve ailesi düzenli olarak Sayın Öcalan’la görüşmelidir. Bu yasal bir taleptir.”

KAZANMAK İSTİYORSANIZ TECRİTE KARŞI ÇIKIN

“Şimdi yeniden tüm Türkiye halklarına, emekçilerine, kadınlarına sesleniyoruz; faşizme karşı omuz omuza mücadele etmek, bu ceberrut iktidarı geriletmek istiyor musunuz, AKP-MHP blokunu bir kez daha yenmek istiyor musunuz? Onun yeri bu annelerin yanıdır. Onun yeri tecride karşı çıkmaktır, savaşa karşı çıkmaktır. İşte o zaman demokrasi mücadelesinde buluşulur. İşte o zaman demokrasi ittifakı gerçek bir ittifak olur bu cumhur ittifakının karşısına dikilir.”

Gazete Duvar

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@