HDP'den Kulp saldırısına PKK'sız kınama! Operasyonlara eleştiri...

Diyarbakır’ın Kulp İlçesinde düzenlenen ve 7 kişinin öldüğü hain saldırıya ilişkin HDP Genel Merkezi'nden kınama mesajı paylaşıldı. Yayınlanan mesajda PKK'nın adı geçmezken, yazıda Saldırıya ilişkin HDP İlçe Başkanı ve Belediye Fen İşleri Müdürünün gözaltına alınmasıda eleştirildi.

Gündem 13.09.2019 - 16:22 13.09.2019 - 16:22

Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde sivil bir minibüse düzenlenen ve aralarında korucuların da bulunduğu 7 kişinin yaşamını yitirdiği saldırıya ilişkin HDP’den açıklama geldi. HDP Eş Genel Başkanları Sezai Temelli ve Pervin Buldan imzasıyla yayınlanan mesajda, “Kulp’ta yaşanan saldırıyı en sert biçimde kınıyoruz” denildi.

Olayla ilgili etki bir soruşturma yapılmadığının öne sürüldüğü mesajda şu ifadelere yer verildi: ”Bu asla kabul edilemez durumun acilen ve en etkin biçimde soruşturulması için gerekli adımların atılmasını, sorumluların bulunmasını yetkililerden talep ediyoruz. Bugün ilçe başkanımızın gözaltına alınması ve Belediye Eş Başkanı'mızın evinin basılması ciddi bir soruşturma yerine yeni bir algı operasyonu peşinde olunduğuna dair ilk işaretlerdir.”

HDP'Lİ BAZI İSİMLERE GÖZALTI

Saldırının ardından başlatılan soruşturma kapsamında olay yerinde patlamadan kısa süre önce belediyeye ait aracın görüldüğü bilgisi üzerine 4 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Polisin düzenlediği operasyonda 4 şüpheliden HDP İlçe Başkanı A.K. ile HDP'li Kulp Belediyesi’nin Fen İşleri Müdürü Ş.A. gözaltına alındı. Diğer iki şüphelinin yakalanması için çalışmalar devam ediyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@