TBMM Hazırlık Komisyonu oy çokluğu ile HDP'li Semra Güzel'in dokunulmazlığının kaldırılması yönünde karar verdi.

HDP milletvekili Semra Güzel ile ilgili kurulan Hazırlık Komisyonu oy çokluğuyla dokunulmazlığının kaldırılması yönünde karar verdi.

Öldürülen PKK'lı teröristle fotoğrafı basına yansıyan HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel'in dokunulmazlığının kaldırılması talebiyle fezleke hazırlanmıştı.

Güzel hakkında hazırlanan Yasama Dokunulmazlığının Kaldırılması Hakkında Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi, Meclis Başkanlığınca Anayasa ve Adalet Komisyonu Üyelerinden Kurulu Karma Komisyon'a havale edilmişti.

Karma Komisyon ise Hazırlık Komisyonu kurarak talep değerlendirilme alınmıştı.HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel ve sevgilisi PKK'lı terörist Volkan Bora
HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel ve sevgilisi PKK'lı terörist Volkan Bora

semra güzel pkk

TERÖRİSTLE FOTOĞRAFLARI ÇIKMIŞTI

Adıyaman'da 2017'de terör örgütü PKK'ya yönelik hava destekli operasyonda etkisiz hale getirilen teröristin cep telefonu incelemesinde HDP Milletvekili Güzel ile fotoğraflarının bulunduğu ortaya çıkmıştı.

AK Parti ve MHP'nin Sosyal Medya teklifi TBMM'de AK Parti ve MHP'nin Sosyal Medya teklifi TBMM'de

Etkisiz hale getirilen terörist Volkan Bora'nın, Güzel ile terör kampında çekilmiş fotoğraflarının basına yansıması üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçmiş ve fezleke hazırlanarak Adalet Bakanlığına gönderilmişti.

Semra Güzel, 24 Haziran 2018'de milletvekili seçilmişti.

semra-guzel-terorist-aa-183736