Hilal Kaplan, HaberTürk canlı yayınına bağlandı ve olanlar oldu...

HaberTürk'te yayımlanan 'Enine Boyuna' programına telefonla katılan gazeteci Hilal Kaplan, programın moderatörü Hülya Hökenek, gazeteci İsmail Saymaz ve HaberTürk televizyonu hakkında geçmişe yönelik açıklamalarda bulununca yayından alındı.

Gündem 30.01.2021 - 16:16 30.01.2021 - 16:16

Yayına bağlanan ve "Şimdi burada bir mizansen var. Genelde Habertürk'te bu oluyor zaten" diyen Kaplan, "Hülya Hökenek siz, Öcalan'la Beyrut'ta Fatih Altaylı'yı röportaj yapmaya götüren kişisiniz. Sanıyorum Fatih Altaylı ile olan bağlantınız sayesinde şu an Habertürk'tesiniz" sözleriyle programın moderatörü Hökenek'i de hedef alınca stüdyoda gerginlik yaşandı. 

Konuşmasının devamında İsmail Saymaz'ı da hedef alan Kaplan, Hülya Hökenek tarafından, "Hilal Hanım siz itibar suikastı yapıyorsunuz. Siz cevap hakkı sınırlarını aştınız. Size çok teşekkür ediyoruz"  sözleriyle yayından alındı.

Daha önce Kaplan'ı hedef alan birçok açıklaması bulunan İsmail Saymaz hakkında da Kaplan, şu ifadeleri kullandı:

İsmail Saymaz'ın FETÖ konusunda, PKK konusunda kapatılan PKK kanalında söylediği sözleri var. Hendek terörü ile devlet PKK ile mücadele ederken, sadece devleti suçlayan ve şöyle diyen. Kürtler ile Türklerin arasına devlet çukur açmıştır sözleri var.

Biz 17-25 sonrası kelle koltukta mücadele ederken şöyle sözleri var; 2015'te cemaatin parasına el koy, cemaat yasal hakkını arayınca kaos çıkarıyor de. Mesela böyle twitleri var. Ekrem Dumanlı'nın silahlı örgüt kurmak ve yönetmek iddiası ile suçlanmasının itibar edilecek bir yanı yok. Samanyolu TV'nin uydudan çıkarılması antidemokratik. Kanaltürk'e yapılan ortaçağ zorbalığıdır. Bylock meselesi var. ABD'ye gitti, ne idüğü belirsiz bir FETÖ'cü ile görüştü.Sonra Bylock'u aklama çabası var. Böyle rahat rahat konuşuyorsunuz. Seyircinin sizin hakkınızda da bazı şeyleri bilmesi gerekiyor. Ben 1.5 saat bekledim cevap hakkı için. Biraz bekleyin İsmail Bey.

Kaplan'ın hattan alınmasının ardından konuşan İsmail Saymaz, "Hilal Kaplan kim ya" diyerek Kaplan'ın geçmişte yazdıkları ve yaptıklarını hatırlatıp "Hilal Kaplan çözüm sürecinde poşu bağlayıp çözüm süreci bitince asker postalı giymiş bir kadın" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (2)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@