Hollanda dans okulundaki taciz skandalını konuşuyor!

Hollanda’nın Groningen şehrinin en büyük ve meşhur dans okulu Groningen Dance Center’in 37 yaşındaki sahibi birden fazla çocuğu taciz veya istismar ettiği gerekçesiyle tutuklandı.

Dünya 27.09.2020 - 23:31 27.09.2020 - 23:31

Savcılık sözcüsünün yaptığı açıklamaya göre, şahsa karşı yapılan 11 taciz şikayetinden sadece biri 18 yaşın üstünde ve soruşturma halen devam ediyor. Adamın 8 Eylül’de gözaltına alındığını ifade eden sözcü, mahkemenin zanlının 90 gün daha gözaltında tutulmasına karar verdiğini açıkladı.

Taciz ve istismarların boyutu ve detayları hakkında bilgi verilmezken, dans okulunda görev yapan öğretmenler, şikayet edenlerin dışında istismara uğrayan daha fazla kişi ve çocuk olabileceğini söylüyorlar.

AİLELER ŞOKTA

2004 yılında eğitim başlayan ve Groningen’in en büyük dans okulu olan merkezde, ulusal ve uluslararası turnuvalarda derece yapan dansçıların yetiştiğine dikkat çeken ilgililer, haberin veliler ve öğretmenler üzerinde şok etkisi yaptığını belirttiler.

Hip hop, break dans, modern dans ve bale alanlarında eğitim veren Groningen’in en büyük dans okulunun yeni bir idareci yönetiminde derslerine devam edeceği açıklandı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@