Dünyanın en önemli havalimanları arasında yer alan Hollanda'nın Schiphol Havalimanı'nda kriz devam ediyor. Uzun kuyrukların oluştuğu havalimanında aylardır personel yetersizliği olduğu biliniyor.

Rus hava savunma sistemi kendini vurdu! İşte o görüntüler... Rus hava savunma sistemi kendini vurdu! İşte o görüntüler...

 Hollanda'nın Schiphol Havalimanı'nda yaşanan çalışan krizi her geçen gün büyümeye devam ediyor.

Bir Schipol yetkilisinin NL Times'a verdiği demeçte; Sürecin yaz tatiline kadar uzamasının beklendiği, yolcuların ise bu durumda havaalanına erken gelmesine gerk olmadığını belirtti.

Öyle ki; Schipol Havalimanı, Salı günü sabah 10:15'e kadar 94 rötarlı ve 10 iptal edilmiş kalkış ve 150 rötarlı ve 17 iptal edilmiş varış bildirdi. Pazartesi günü, havaalanında 520 gecikmeli ve 51 iptal edilmiş kalkış, 251 gecikmeli ve 54 iptal edilmiş varış vardı. 

Mayıs tatili bitmiş olsa da önümüzdeki günlerde havalimanı benzer yolcu sayılarını bekliyor. Mayıs tatili sırasında havalimanı, yolcu akışını idare edebilmek için havayollarından düzinelerce uçuşu iptal etmelerini istemek zorunda kaldı. Hafta sonu yaklaştıkça durum muhtemelen daha da kötüleşecek. Perşembe Yükseliş günüdür ve birçok Hollandalı hem Perşembe hem de Cuma günü tatil yapar.