Hollanda'nın 3 büyük şehrinde durum kritik seviyede

Hollanda hükümeti, büyük şehirler Amsterdam, Rotterdam ve Den Haag’da salgının yükselişinin durdurulamaması üzerine, belediye başkanları ile görüşmeler gerçekleştirdi. Pazartesi ise Salgın Yönetim Timi (OMT) ile ortak bir toplantı yapılarak bu şehirler için alınacak yeni tedbirler masaya yatırılacak.

Dünya 26.09.2020 - 18:56 26.09.2020 - 18:56

Ufuk.nl'de yer alan habere göre, Başbakan Rutte, haftalık basın toplantısında; “vaka sayılarında görülen artışın endişe verici boyutlara ulaştığını ve müdahale edilmesi gerektiğini” düşündüklerini açıkladı. Hangi tedbirlerin alınacağı konusundaki soruyu ise cevapsız bıraktı.

Hollanda’da üç büyük şehir ve çevresinde yaşanan ve yükselişi durdurulamayan koronavirüsün diğer sekiz bölgede daha tehlike seviyesi iki derecesine ulaştığı belirtildi. Bunlar; Brabant-Noord, Brabant-Zuidoost, Gelderland-Zuid, Groningen, Zuid-Holland-Zuid, Gooi ve Vechtstreek, Zaanstreek-Waterland ve Flevoland olarak açıklandı.

Salgının ikinci derecede tehlike boyutuna ulaştığı bölgelerden ikisini oluşturan Amsterdam, Rotterdam ve Den Haag ile çevrelerinde ekstra tedbirler geçen haftadan bu yana uygulanmaya başlandı. Diğer 6 bölgenin akıbeti ise pazartesi yapılacak toplantı sonrasında belirlenecek.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@