Av. Huzeyfe Furkan Karakuş, kendi Twitter hesabı üzerinden, 'Hz. Meryem Aleyhisselam'a "zina" iftirasında bulunduğu iddia edilen' Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Cihad Kısa hakkında suç duyurusunda bulunulacağını açıkladı.

Paylaşılan metinde Av. Karakuş dışında 6 farklı avukatın olması dikkat çekti.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Hz. Meryem Aleyhisselam'a "zina" iftirasında bulunan Cihat Kısa isimli şahsın TCK 216/3 gereğince cezalandırılması adına suç duyurusunda bulunulacaktır. 

Yer: İstanbul Çağlayan Adliyesi Zaman: 05.01.2022 / 12.00"

Hz. Meryem'e zina iftirası attığı iddia edilen Dokuz eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Cihad Kısa'nın ifadeleri şöyle:

“Şimdi bu İsa'ya atfedilen bir şey vardı... 'ilk taşı günahsız olan atsın'. Biliyorsunuz değil mi hikayesini? Hah. Şimdi, olay nasıl, az çok biliyorsunuz. Nasıralı İsa, bir gün duruyor...Yahudiler bir tane kadıncağızı alırlar gelirler. Derler ki, 'Bu kadın zina yaptı ey İsa! Yeni dinin hükmü nedir?’ İsa başını kaldırıp bakmaz. Bir daha söylerler. Yüzü kızarır İsa'nın. Üçüncü söyledikleri zaman, canı sıkılır. Der ki, 'Sizin inandığınız Yahudi şeriatı neyi hükmediyor bununla ilgili? En sevdikleri şey. Yahudiler bunu çok sever. Günah keçisi. O kavram ona ait zaten. 'Recm'. Taşlanıp öldürmek. Tamam. Çağırın ahaliyi. Kazın çukuru. Gömün kadını. Kadını gömerler. Ondan sonra İsa, tarihe geçen o (de mi biz bile biliyoruz şu anda) o muhteşem sözü söyler. 'ilk taşı günahsız olan atsın'. Herkes taşı almıştır. Ağzından salya akıyordur. Bu ahlak bekçileri hep böyledir. Biliyorsunuz değil mi?

Parantez açayım. İtalyan bir gelin vardı. Hani kızcağız... Poppa (Pippa Bacca) mıydı neydi? Gebze'yi geçemedi. Tüm Avrupa'yı geçti. Gebze'yi geçemedi. Bak Gebze’yi geçse Afganistan’ı geçerdi onu söyleyeyim. Afganistan’da kadınsan tehlike değil parlak erkeksen tehlikedir. Sakalsız, makalsız erkeğin gece gündüz parkta dolaşma şansı yoktur. O kadını öldüren adamın karısının sözleri var. ‘Ya akşam haberleri izliyoruz. Bu şerefsizleri sallandıracaksın bir hafta bak bakalım bir daha yapabiliyorlar mı diyormuş. Kadın şaşkın! Yahu akşam bir dünya saydırdı. Kendisi yapmış, inanamıyorum’ diyor. Anladınız mı hikayeyi?.

Dönelim hikayeye: ‘ilk taşı günahsız olanınız atsın’ dedi dimi? Herkes elindeki taşı bırakmıştır. Hikayenin devamı vardır. Bir tane yaşlı kadıncağız. O bırakmamıştır. Taşı bir sallar. Vuramaz. Sağından geçer. Tekrar eğilir, taşı alır. Bir daha sallar. Solundan geçer. Üçüncü defa... Bak üç önemlidir. Hani teslisten önce teslis var zaten. Eğilince, İsa der ki, 'Yeter anne! der. Taş atan kim?'

Öğrenci: Meryem mi?

Cihat Kısa: Hah, 'Sen de der, ben küçükken beni bırakıp bir yerlere gidiyordun' der. Biz anlatıyoruz ‘babasız, mabasız doğdu’ diye ama siz bir de o çocuğun dünyasından bakın babasız doğmaya…Bu, aslında bize anlatılmayan bir hikayedir.

Öğrenci: İşte o kısmı yalandır.

Bilemem! Ama çok önemli bir cümledir. 'Sen de ben küçükken beni bırakıp bir yerlere gidiyordun.’