86 yıl sonra 24 Temmuz 2020 tarihinde yeniden ibadete açılan Ayasofya Camii'ni İstanbul Büyükşehir Belediyesi "Ayasofya müzesi" olarak tanıtmaya devam ediyor.

86 yıl sonra 24 Temmuz 2020'de dualarla yeniden ibadete açılan Ayasofya Camii'nin özüne dönmesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından halen kabul edilemedi.

CHP'Lİ İBB KARŞI ÇIKTIĞINI İNTERNET SİTESİNDE ORTAYA KOYDU

İYİ Parti oy oranını açıkladı: Birinci parti olma iddiamız çok net İYİ Parti oy oranını açıkladı: Birinci parti olma iddiamız çok net

Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi web sitesi istanbuluseyret.ibb.gov.tr'de müze olarak tanıtılmaya devam ediyor. CHP'li yönetimin bu tavrı sosyal medya üzerinde tepkiye neden oldu. 'HADDİNİ BİL İBB!' etiketi altında mevcut yönetime sert eleştiriler yer aldı.

ayasofya ibb müze

FOTOĞRAFLAR CAMİ KARARINDAN ÖNCESİNE AİT

Albümde yer alan karelerde Ayasofya'nın iç mekanlarıyla camii olduğuna dair hiçbir karenin olmaması da dikkat çekti. İBB'nin İstanbul'un en büyük tarihi eserlerinden biri olan Ayasofya Camii'nin ibadete açılmasına kayıtsız kalması da yönetimdeki vurdumduymazlığı ortaya koydu.

AYASOFYA'DA NAMAZA GİDEN ÇALIŞANIN İŞİNE SON VERMIŞTİ

İBB yönetimi kısa bir süre önce de belediyenin Beyaz Masa biriminde 2017’den bu yana çalışan Tayyip Akyol’un işine, Ayasofya’daki sabah namazı etkinliğine katıldığı gerekçesiyle son vermişti.