İBB Şehir Tiyatroları’nda skandal! '2 kadını taciz etti' iddiası...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda görevli olan Uğur Arda Aydın, meslektaşları Mana Alkoy ve Nazife Aksoy’u taciz ettiği iddiası ile hakim karşısına çıktı.

Gündem 09.09.2021 - 12:15 09.09.2021 - 12:20

Edinilen bilgiye göre, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda görevli olan Uğur Arda Aydın, 2012 yılında rol arkadaşı Mana Alkoy'a elle tacizde bulundu. Genç oyuncu, Aydın'a bu hareketinin senaryoda olmadığını söylese de olayı unuttu, Aydın hakkında şikayette bulunmadı. 2019'da ise Nazife Aksoy, Aydın'ın tacize uğradığını öne sürdü.

TACİZLERİN DEVAMI GELDİ

Aksoy'un aktardığına göre, provayı beklediği sırada yanına gelen Aydın, genç oyuncuyu zorla dudaklarından öptü. Aksoy, bu olayın ardından defalarca tacize maruz kalınca Aydın hakkında suç duyurusunda bulundu.

SAVCI MÜTALASINI AÇIKLADI

Halk TV'de yer alan habere göre, Nazife Aksoy ve Mana Alkoy tarafından yapılan şikayet üzerine Aydın hakkında İstanbul 15. Asliye Ceza Mahkemesi'nde zincirleme şekilde cinsel taciz suçundan dava açıldı. Bugün ikinci kez hakim karşısına çıkan Aydın için savcı mütalasını açıkladı. Savcı, müşteki Nazife Aksoy bakımından sanığın atılı suçunun sabit olması sebebi ile cezalandırılması talep etti.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@