İBB'den 'Cuma namazına gidenleri fişleme' olayına yalanlama!

İBB Meclisi AKP Grup Başkanvekili Tevfik Göksu’nun sosyal medya hesabında paylaştığı “İBB’de cuma namazına gidenler fişleniyor” açıklamasını İBB kabul etmedi. Yapılan açıklamada ise; "İBB çatısı altında bulunan tüm personele olduğu gibi, Sağlık Daire Başkanlığı bünyesinde gören yapan çalışanlara da ibadetlerini özgürce yerine getirebilmeleri için her türlü imkan tanınmakta ve gerekli mesai düzenlemeleri yapılmaktadır” ifadeleri kullanıldı.

Gündem 24.04.2021 - 23:30 24.04.2021 - 23:30

Sözcü'nün haberine göre, İBB Meclisi AKP Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu'nun sosyal medya hesabından yaptığı “CHP’li İBB Yönetimi Cuma namazına giden personelini fişlemeye başlamış. Anlaşılan o özledikleri TEK PARTİ dönemini İBB’de yaşatacaklar. Artık bundan sonraki adımları da İBB’de ikna odaları kurmak olacak herhalde” paylaşımı sosyal medyada gündem olmuştu. Konu hakkında birçok tartışma oluşturan açıklamalar ve yorumlar yapıldı. İddiaların ucundaki İBB ise, 'biz bu formu ilk kez gördük' dedi.

“FORMU İLK KEZ SOSYAL MEDYADA GÖRDÜK”

Yapılan açıklama şöyle:

İstanbul Büyükşehir Belediyesi çatısı altında hiçbir daire başkanlığı, müdürlük ya da birimde “İbadet İzin Talep Formu” uygulamasının kesinlikle bulunmadığı vurgulandı. Açıklamada “Kaldı ki, bu formu İBB olarak biz de ilk kez sosyal medyadaki paylaşımla gördük. İddiaya konu olan form, İBB müdürlükleri tarafından kullanılan form ve belge formatına uymamaktadır. Ayrıca hitap ve yazım tarzı da görselin müdürlüğümüz tarafından düzenlenmediğini açıkça ortaya koymaktadır” denildi.

“İBADET ÖZGÜRLÜĞÜNE ENGEL OLUNMASI SÖZ KONUSU DEĞİL”

İBB'nin hiçbir iştirak ve biriminde, çalışanların ibadet özgürlüğüne engel olunması gibi bir durumun asla söz konusu olmadığı ifade edilerek “Aksine, İBB çatısı altında bulunan tüm personele olduğu gibi, Sağlık Daire Başkanlığı bünyesinde görev yapan çalışanlara da ibadetlerini özgürce yerine getirebilmeleri için her türlü imkan tanınmakta ve gerekli mesai düzenlemeleri yapılmaktadır” denildi.

Özlem Güvemliİ/Sözcü

Yorumlar