İBB'nin bir liralık maskeyi 3 liraya aldığı isim CHP'li çıktı! Yandaşa kıyak...

Türkiye bugün İBB'nin İETT'deki şoförler için aldığı maskeleri konuştu. Murat Ongun'un 'özel üretim' diye savunduğu standart cerrahi maskelerin piyasa fiyatı olan 1 liranın 3,5 katı fiyata İBB'ye satıldığı ortaya çıkmıştı. Maskeleri satan ise sahibi CHP'li Hülya Sarıgöl olan Işık Ambalaj ve İzolasyon firmasıydı.

Siyaset 04.06.2020 - 00:47 04.06.2020 - 00:47 Bülent Deniz

Superhaber'de yer alan habere göre, Ekrem İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin başkanı olmadan önce sürekli israfı önleyeceğini, rantı bitireceğini ileri sürüyordu. Gelinen noktada işin aslının öyle olmadığı ortaya çıktı.

'ARAÇ İSRAFI VAR' DEFALARCA ARAÇ ALDI VE KİRALADI

Araç israfı var deyip hizmet araçlarını Yenikapı'ya dizdikten sonra İBB'nin iştirakleri için çok sayıda araç, eski fiyatların da üzerinde bir bedelle kiralandı. Hemd e bir kez değil birçok kez. 

Üstelik ballı ihaleler bununla da sınırlı değildi. 

Ve son olarak İETT'deki şoförler için 100 bin maske aldı İBB. Normal şartlarda piyasadaki herhangi bir firmadan hiçbir indirim talep edilmese dahi 100 bin liraya alınabilecek maskeler için KDV haris 289 bin lira ödedi İBB. 

İşte o satışın belgesi:

MASKENİN ÖZELLİKLİ OLDUĞU ÖNE SÜRÜLDÜ

Ekrem İmamoğlu'nun danışmanı, sözcüsü ve İBB'nin birçok kurumundaki yöneticisi Murat Ongun bu farkı eleştirenleri "gayri ahlaki" ilan etmekte bir mahzur görmedi. 

İHALEYİ CHP'Lİ YANDAŞA VERMİŞLER

Peki, 1 liralık maskeyi KDV'si ile birlikte İBB'ye 3,5 liraya satan Işık Ambalaj ve İzolasyon firmasının sahibi olan Hülya Sarıgöl kim? Aşağıdaki tweetten de anlaşılabileceği gibi CHP'li bir girişimci. 

Üstelik Hülya Sarıgöl rantçılığa da düşman. En azından attığı şu paylaştığı tweete göre öyle olması gerekiyor.

Ancak değerinin 3,5 katına ballı maske satışı yapan Hülya Sarıgöl, İBB'den sağladığı rant ortaya çıkınca bir anda ortadan kayboldu. Daha düne kadar paylaşımlar yaptığı sosyal medya hesaplarını kapatan Sarıgöl ihaleye ilişkin kendisine ulaşmaya çalışan medya mensuplarına da şu ana kadar dönüş yapmış değil. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@