İhanetin resmi!

İsrail ile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) arasında normalleşme sürecinin başlaması ve Abu Dabi yönetiminin bu ülkeye yönelik boykot yasasını iptal etmesinin ardından İsrailli moda şirketleri BAE pazarına atıldı.

Filistin 30.09.2020 - 15:52 30.09.2020 - 15:52

ABD Başkanı Donald Trump'ın arabuluculuğunda Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile İsrail arasında ilişkileri normalleştirme anlaşmasına varılmasını, İsrail'den kalkan uçakla Suudi hava sahasını kullanarak Abu Dabi'ye giden ABD-İsrail heyetinin BAE yetkilileriyle temasları izlerken, yeni bir gelişme yaşandı. 

İsrailli bir moda markası salı günü Dubai'de biri İsrailli diğeri Dubai'de yaşayan Rus asıllı bir mankenle moda çekimi gerçekleştirdi. Çölde düzenlenen fotoğraf seansında iki manken, İsrail ve BAE bayraklarını ellerinde tutarak moda şirketinin pijama kreasyonlarını sergiledi.

Abu Dabi yönetimi, 1979’da Mısır’ın, 1994’te de Ürdün’ün ardından Tel Aviv ile normalleşme anlaşmasına varan üçüncü Arap ülkesi oldu. BAE'nin bu adımına Filistin yönetiminin yanı sıra birçok Müslüman ülke tepki gösterdi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@