İki ilimizde Kudüs Gecesi Programı düzenlenecek!

Genç nesillere kutsal mekanların bilincini kazandırmak için yaptığı çeşitli faaliyetlerle adını duyuran (Mukaddes Mekânları Tanıtma ve Kültür Derneği) Burak Derneği, İstanbul ve Isparta'da birer gün arayla Kudüs Gecesi düzenleyecek. Program düzenlenecek illerin, STK'larının da destek vereceği her iki geceye Kudüs eski müftüsü Şeyh İkrime Sabri'de katılacak... Peki Kudüs Gecesi programları nerede yapılacak? İşte detaylar...

Gündem 29.11.2019 - 12:28 29.11.2019 - 12:28

Burak Derneği, ümmetin en büyük ayıplarının birinde olan Mescid-i Aksa'nın esaretine yönelik İstanbul ve Isparta'da bir dizi program düzenleyecek.

İLK PROGRAM İSTANBUL'DA

İstanbul'da düzenlenecek olan program bu akşam saat 19:00'da Eyüp Sultan Kültür Ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilecek. Programda Kudüs Eski Müftüsü Şeyh İkrime Sabri ve eğitimci-yazar Nihat Morgül konuşmacı olarak katılırken, birbirinden güzel eserlerle Grup Genç’in yorumlarının yer alacağı programı Ahmet Hakan Karagül sunacak. Programda genel olarak 'Kudüs'ün içinde bulunduğu tehlikeye vurgu yapılacak.

PROGRAMIN İKİNCİ AYAĞI ISPARTA'DA

Burak Derneği şemsiyesi altında  'Kudüs Tehlikede' başlığı altında yarın akşam saat 19:30'da Isparta Süleyman Demirel Kongre Merkezi'nde de bir program düzenleyecek. ısparta'da ki bir çok STK'nın destek verdiği ve organize paydaşı olduğu programda Kudüs Eski Müftüsü Şeyh İkrime Sabri ile Kudüs Mihmandarı ve Habervakti.com sitemizin Genel Koordinatörü Bülent Deniz konuşmalar yaparak Kudüs'le ilgili açıklamalarda bulunacaklar. Grup Yürüyüş'ün de sahne alacağı programda Kudüs ezgileri seslendirilecek. Ve her iki program sonunda KUDÜS GEZİSİ çekilişi yapılarak nasipli katılımcılar Kudüs'e ücretsiz götürülecek.

Habervakti

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@