İlave TV kanalını sunan Arif Kocabıyık kimdir? Arif Kocabıyık'ın bilinmeyen geçmişi

Youtube'da İlave TV isimli kanalda sokak röportajları yapan muhabir Arif Kocabıyık yaptığı röportajlarla sık sık gündeme gelmekte. Peki İlave TV kanalını sunan Arif Kocabıyık kimdir? Arif Kocabıyık ülkücü mü? Arif Kocabıyık'ın bilinmeyen geçmişi

Gündem 22.10.2020 - 16:09 22.10.2020 - 16:09

Youtube'da İlave TV isimli kanalda sokak röportajları yapan muhabir Arif Kocabıyık yaptığı röportajlarla sık sık gündeme gelmekte. Peki İlave TV kanalını sunan Arif Kocabıyık kimdir? Arif Kocabıyık'ın geçmişine ait bilinmeyenler...

Arif Kocabıyık kimdir? Arif Kocabıyık'ın geçmişine ait bilinmeyenler...

1983 yılında dünyaya gelen Kocabıyık gündemdeki konular üzerine yaptığı sokak röportajları ve verdiği yanıtlarla zaman zaman gündem olan Arif Kocabıyık, bazı kesimlerce 'sosyal medya fenomeni' olarak bilinmektedir. 

Sosyal medyada kullanıcıları, Arif Kocabıyık'ın Akdeniz Üniversitesi'nde özel güvenlik olduğu sırada öğrencilerin bir eyleminde copunu öğrenciye doğru savurduğuna dair bir fotoğraf paylaştı.

Öte yandan 2017 yılındaki yaptığı bir Instagram paylaşımında, Taksim Gezi Parkı eylemlerinde başından biber gazı fişeği ile vurulması sonucunda 269 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden 15 yaşındaki Berkin Elvan'a küfrettii

Sosyal medya kullanıcıları, Arif Kocabıyık'ın özel güvenlik kıyafetli fotoğraflarını ve bozkurt işaretleri yaparak paylaştığı fotoğrafları da paylaştı.

Arif Kocabıyık ülkücü mü?

Özel güvenlik olduğu sırada öğrencileri darp etmesinden dolayı sosyal medyada eleştiri oklarının hedefi olan Arif Kocabıyık, videolu bir açıklama yaptı. Kocabıyık, Berkin Elvan konusuna açıklık getirirken, paylaşımın doğru olduğunu ancak kendisinin söz konusu paylaşımı yapmadığını ifade etti.

Kocabıyık, 3 kişinin hesabı yönettiğini belirtirken, bu paylaşımı da ilk olarak hesabı açan arkadaşının yaptığını, gelen tepkiler üzerine fotoğrafı fark ettiğini ve kaldırdığını ifade etti.

Kocabıyık, "Ben ne Berkin Elvan'a ne de Gezi'de hayatını kaybeden insanlara bugüne kadar hiç hakaret etmedim. Bulamazlar da zaten. İçtenlikle söylüyorum çok üzüldüm. Tekrardan paylaşım için özür diliyorum" dedi.

Öğrencileri copladığına dair iddialara da bir açıklama getiren Arif Kocabıyık, bir fotoğraf paylaşarak, "Hakkımda öğrencileri copladığım olarak gösterilen görsel bana ait değildir" diye yazdı.

Kocabıyık, "Ayriyetten hiç bir zaman ülkcü olduğumu gizlemedim. Şu anki yönetim biçimine itirazım olduğunu, ülkenin durumunun iyi gitmediğini ve bu yüzden MHP ile ilişkimi kestiğini açıklamıştım. Hiç bir zaman ırkçılık yapmadım yapmam da" diye de ekledi.

ARİF KOCABIYIK KAÇ YAŞINDA?

1983 doğumlu olan İlave TV muhabiri, 2020 yılı itibariyle 37 yaşındadır.

VATANDAŞA "ÇOMAR" DEMİŞTİ

"24 Haziran seçimlerinde oy verdiğiniz partiden memnun musunuz?" sorusunu sorarak cevap arayan provokatör Kocabıyık, AK Partili bir seçmene denk gelince aldığı "memnunum" cevabı üzerine deliye dönmüştü. Vatandaşın kararının arkasında durmasını ve AK Parti'yi desteklemesini içine sindiremeyen Kocabıyık vatandaşla aklınca dalga geçmeye başlamıştı. Karşısındaki kadına "çomar" diyen Kocabıyık, videonun sosyal medyada yayımlası üzerine sosyal medyada kullandığı hesaplarını gizliye almıştı.

.

Yorumlar (1)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@