'İmamoğlu 2 bin 500 kişinin ekmeğiyle oynadı'

İBB’de çalışan 10 bin kişiyi işten atarak ekmekleriyle oynayan Ekrem İmamoğlu’nun şimdi de Ümraniye Belediyesi tarafından Halk Ekmek aracılığıyla 2 bin 500 mağdur aileye ulaştırılan ekmeği, 1 Ocak tarihi itibariyle kestiği ortaya çıktı.

Gündem 19.01.2020 - 09:53 19.01.2020 - 09:53

1500 belediye çalışanını işinden eden CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu şimdi de kendisine oy vermeyen vatandaşları cezalandırmak için acımasız bir yola saptı. AK Partili Ümraniye Belediyesi’nin İstanbul Halk Ekmek aracılığıyla, günde 2 bin 500 aileye dağıttığı 6 bin 100 ekmek, İmamoğlu yönetimi tarafından engellendi. Binlerce aile, 16 gündür Ümraniye Belediyesi tarafından dağıtılan ekmekleri alamazken, CHP zihniyetinin acımasızlığı da bir kez daha ifşa oldu.

GARİBANA YOK ŞATAFATA VAR

Her şeyi yapıyormuş gibi görünüp de hiçbir şey yapmayan CHP’li İmamoğlu, halka yönelik düşmanca bir tavır izliyor. AK Partinin rekor oylarla kazandığı ilçelerdeki İBB yatırımlarını by-pass eden İmamoğlu, şimdi de gariban vatandaşlarımızın sofrasındaki ekmeği kaldırmanın derdine düştü. Yıllardan bu yana AK Partili Ümraniye Belediyesi tarafından İstanbul Halk Ekmek aracılığıyla, maddi durumu düşük vatandaşlarımıza dağıtılan ekmekler için yeni dönemde sözleşme imzalamayan İmamoğlu yönetimi, mazlumların ahına kulaklarını tıkadı.

Bir gecelik konser için 400 bin lira harcamaktan çekinmeyen İmamoğlu, her gün 2 bin 500 ailenin sofrasına giden ekmeği sebepsiz yere kesmiş oldu. Protokol gereği ihtiyaç sahibi ailelere 6 bin 500 ekmek dağıtan Ümraniye Belediyesi, CHP zihniyetinin eline geçen İHE’nin vurdumduymaz tavrı nedeniyle, yıllardır sorunsuz sürdürdüğü yardımlarını bu sene yerine getiremedi. 1 Ocak’tan bu yana ekmek yardımından mahrum kalan mağdur aileler ise İmamoğlu yönetimine ateş püskürüyor.

‘VEBALİ İMAMOĞLU'NUN ÜZERİNE’

Skandal gerçek ise Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı ve İBB Meclisi Üyesi Yavuz Selim Tuncer’in İBB Meclisinde verdiği soru önergesiyle ortaya çıktı. Mecliste konuşan Tuncer, şunları dile getirdi: “Yıllardır Ümraniye Belediye Başkanlığı olarak, İstanbul Halk Ekmek aracılığıyla fakir fukaraya ekmek dağıtmaktaydık. Yaklaşık 2 bin 500 aileye günlük 6 bin 100 adet ekmek dağıtıyorduk. Bu uygulama için 1 Ocak 2020 tarihi itibariyle İBB, Ümraniye Belediyesiyle sözleşme yenilemedi. 16 gündür Ümraniye’deki garip gureba ekmek alamamaktadır. Bunun vebali başta İmamoğlu olmak üzere bu yönetime aittir.”

Kaynak: Yeni Akit

Yorumlar