İmamoğlu Diyarbakır'da! 'Kayyum atanması gaflet ve delalettir.'

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Diyarbakır'da CHP İl Başkanlığı'nı ve Kayapınar Belediyesi'ni ziyaret etti. İmamoğlu burada yaptığı açıklamada "Nefesimizin ne kadar daraldığını İstanbul'da hissettik. Seçilmiş belediye başkanlarının yerine kayyum atanması gaflet ve delalettir." dedi.

Siyaset 31.08.2019 - 15:04 31.08.2019 - 15:04 Bülent Deniz

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, gittiği Diyarbakır’da partisinin Diyarbakır İl Başkanlığı’nı ziyaret etti.

İmamoğlu, burada Diyarbakır, Mardin ve Van'da belediye başkanlarının görevden alınmasını eleştirdi.

Havalanına iner inmez Diyarbakır’ın sıcağını hissetiklerini söyleyen İmamoğlu konuşmasına teşekkür ederek başladı.

"KAYYUM ATANMASI GAFLET VE DALALET"

Kayapınar Belediyesi'nde görevden alınan Ahmet Türk ve Selçuk Mızraklı ile görüşen İmamoğlu, "Nefesimizin ne kadar daraldığını İstanbul'da hissettik. Seçilmiş belediye başkanlarının yerine kayyum atanması ‘gaflet ve delalettir.' Farklı kurallar uygulamaya kalkmak kabul edilemez. Ne yazık ki Diyarbakır, Mardin ve Van belediye başkanlarına ve seçmenlerine yönelik ayrımcı tavır hepimizi üzmektedir.” diye konuştu.

TAHİR ELÇİ'NİN MEZARINA ZİYARET

İmamoğlu, daha sonra basın açıklaması yaptığı sırada kurşunların hedefi olan Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi’nin mezarını ziyaret etti.

İmamoğlu, Elçi'nin mezarı başında ise şöyle konuştu:

"Ne yazık ki bugün Tahir Elçi’nin kabri başındayız. Daha önce de bir anma törenine eşlik etmiştim Diyarbakır’da. Gerçekten haince bir saldırıyla kaybettiğimiz çok değerli bir insan, aktivist. Aynı zamanda baro başkanlığı yapmış, Diyarbakır ve ülkemiz için çok değerli bir insanı kaybettik. Hep beraber çok üzülmüştük. Öncelikle şunu söyleyeyim; terörü, terörün her türlüsünü lanetliyorum. Ülkemizi ve milletimizi terörden kurtarmak adına, tam da demokrasiyi güçlendirmek ve hukukun üstünlüğünü var etmek, vazgeçilmez bir unsurdur. 82 milyon vatansever olarak teröre karşı hep birlikte mücadele vermeliyiz. Bu mücadele, birlik ve beraberlikle olur.

Bu mücadelenin bekçisi Cumhuriyettir, demokrasidir, hukukun üstünlüğüdür. Bu yönüyle hukukun üstünlüğünü savunan bir demokrasi şehidini burada anmak ve mezarı başında ona duamızı göndermek istedik. Ruhu şad olsun. Ülkemizin ve güzel ailesinin başı sağolsun."

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@