İmamoğlu ilk onu kovdu! Verileri teslim etmemişti...

İptal edilen 31 Mart seçimlerinde CHP'li Ekrem İmamoğlu'na, vatandaşların kişisel verilerini teslim etmeyen İBB Bilgi İşlem Daire Başkanı Karabulut görevden alındı. Karabulut, İmamoğlu'na, "Canımı veririm size bilgileri vermem" demişti

Gündem 05.07.2019 - 16:41 05.07.2019 - 16:41

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ndeki veri kopyalama tartışmalarında "Canımı veririm size bilgileri vermem" sözleriyle gündeme gelen İBB Bilgi İşlem Daire Başkanı Selim Karabulut görevden alındı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yönetim kadrosundaki değişiklikler devam ediyor. İBB Bilgi İşlem Daire Başkanı Selim Karabulut'un yerine Şeref Can Ayata getirildi.

Karabulut, veri kopyalama tartışmalarında "Canımı veririm size bilgileri vermem" demesiyle gündeme gelmişti.

Medyascope'ta yer alan haberine göre, İBB Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’nda ihaleleri de içeren verileri inceletmek isteyen Ekrem İmamoğlu'nun talimatına karşı çıkan Karabulut, "Şifreyi sadece ben biliyorum. Yüksek Seçim Kurulu kararını verene dek ben size şifreyi vermiyorum. Bununla alakalı görevden alabilirsiniz, soruşturma başlatabilirsiniz ama bu şifre benimle beraber yok olur gider. Canımı veririm yine size bilgileri vermem" demişti.

İstanbul 4. İdare Mahkemesi başvuru sonucu veri incelemeye dair durdurma kararı almıştı.

Karabulut’un yerine getirilen Şeref Can Ayata ise Silivri’de CHP Gençlik Kolları'nda çalışmış, Silivri Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü’ne yükselmiş bir isim.

Silivri Belediyesi’nin şirketi olan Silivri Kent Hizmetleri Ticaret A.Ş’nin yönetim kurulu başkan yardımcılığı görevini de sürdürdü.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@