İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, katıldığı canlı yayında Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş hakkında ''İnancım gereği Diyanet İşleri başkanını ben kabul etmiyorum, benim başkanım değil.'' ifadelerini kullandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, Habertürk canlı yayınında Fatih Altaylı'nın sorularını cevapladı.

'BENİM DİYANET İŞLERİ BAŞKANIM DEĞİL'

Gündemdeki konulara dair dikkat çeken ifadeler kullanan İmamoğlu, Diyanet İşleri Başkanı'nı kabul etmediğini ve kendisinin Diyanet İşleri Başkanı olmadığını vurguladı. İmamoğlu, "Bu hangi akıl biliyor musunuz? Seçim iptal oldu bir sürü gerekçe aradılar. Şimdi İçişleri Bakanı televizyonda çok ciddi bir şey söylermişcesine… Cumhurbaşkanı cuma çıkışında 'Çaldılar' diyor, yanında Diyanet İşleri başkanı, ki benim Diyanet İşleri başkanım değil.'' ifadelerini kullandı.

"BEN SÜNNİ BİR AİLENİN ÇOCUĞUYUM, MÜSLÜMANIM"

AK Parti 21 yaşında! AK Parti 21 yaşında!

Açıklamalarına devam eden İmamoğlu, ''İnancım gereği Diyanet İşleri başkanını ben kabul etmiyorum, benim başkanım değil. Siyasi bir açıklama yapıp, birisi hakkında iftirada bulunurken onu teyit edercesine gülüyorsanız, beni temsil etmezsiniz. En büyük günah iftiradır. BenimDiyanet İşleri başkanım olamazsınız. Ben Sünni bir ailenin çocuğuyum, Müslümanım, şahsen benim olamazsınız." ifadelerini kullandı.