İmamoğlu ve Yavaş'tan Kılıçdaroğlu'na ters köşe!

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından tanıtılan Türkiye'nin yerli otomobili, her fırsatta yerli otoya karşı olan Kemal Kılıçdaroğlu ile Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'nu böldü.

Gündem 28.12.2019 - 12:36 28.12.2019 - 12:36 Bülent Deniz

Türkiye'nin yerli ve milli otomobili, Gebze'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile tanıtıldı.

Türkiye'nin 58 yıllık yerli otomobil özlemi sona erdiren tarihi anların ardından CHP'li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'tan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan destek mesajları geldi. 

Yavaş ve İmamoğlu'nun paylaşımları, yerli otomobili karalamak amacıyla açıklamalar yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na ters köşe olarak yorumlandı.

"TÜM İMKANLARIMIZI SEFERBER ETMEYE HAZIRIZ"

Mansur Yavaş sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullanmıştı:

"Uzun bir süredir yerli oto ile ilgili tüm gelişmeleri yakından takip etmeye çalışıyoruz. Ülkemizin fark gözetmeksizin uluslararası her alanda “Milli” duruşunun bir adım öteye taşınması için tüm imkanlarımızı sonuna kadar seferber etmeye hazırız"

"DESTEK OLACAĞIZ"

Ekrem İmamoğlu da Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Akıl ve bilimi barındıran her adımda varız. Türkiye'nin yerli otomobil girişimi ile gurur duyuyoruz. Elektrikli üretimi desteklemek için, İBB olarak çok güçlü bir siparişle yerli otomobilimize destek olacağız. Emeği geçen herkese ülkem adına teşekkür ederim" demişti.

"AL SANA OTOMOBİL"

Türkiye tarihi ana şahitlik ederken akıllara CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun yerli otomobili karalamak amacıyla yaptığı açıklamalar geldi.

Kılıçdaroğlu yaptığı bir konuşmasında, "Hani oturdular büyük gösteriler yaptılar iş adamları bir araya geldi bakanlar başbakanlar cumhurbaşkanları bir araya geldi. Otomobil üretiyoruz dediler hani nerede?" demişti.

Sosyal medya kullanıcıları Kılıçdaroğlu'nun bu çıkışına "al sana otomobil" diyerek cevap verdi.

(akit)

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@