İmamoğlu: Yıldırım hızıyla ben kazandım dedi!

Binali Yıldırım'ın konuşması sonra Millet İttifakı'nın adayı Ekrem İmamoğlu kameralar karşısına geçti

Seçim 2019 15.04.2019 - 17:09 15.04.2019 - 17:09

"Son 2 ayda döviz yüzde 10'luk arrıl fiyat ve zamları kapmıza getirdi. Sadece son 1 haftada dolar kaşısında T ‘nin yüzde 3’e değer kaybı var. Hükümet ise bu sorunlarla değil sorunları sonuçlarına yöneilk başla bir arayış içerisinde.

İşsizlik yüzde 14.7'ye çıktı son 10 yılın en büyük rakamı bu. Genç işsizlik yüzde 20'lere yükseldi. 3 gençten biri işsiz. Toplam TÜİK resmi verilerine göre işsiz sayısı 4 milyon 668 bin bu sayı 5 milyona doğru gidiyor.

Türkiye'nin buün ekranlarını işgal eden çok önemli bir konuyu açılayacağını düşündüğümüz rakibimiz size somut bir olay anlattı mı ben anlamadım.

Bana acelecilik yaptı diyor ama rakibim tam bir yıldırım hızı ile seçimi ben kazandım dedi. 3 bin 870 oyla kazandım dedi. Bana görmemiş diyor. Seçim sahabında İstanbul'un her yerine afiş asan bel olsaydım görmemiş olurdum. Sayın Cumhurbaşkanı sadece kendi fotoğrafını assa anlarım ama sayın Yıldırım, yıldırım hızı ile neden kendi fotoğrafını koydu.

Yaptığı açıklamlardan hiçbir ey anlamadım ama onun anlatmak istediklerine ben katkıda bulunacağızm. Kendi iddilarını bile anlatamaması bıkkınlığın bir göstergisidir.

Sayımdan kaynaklanan, seçmen listelerinden ve sandık kurullarından kaynaklanan iddialar var. Sayın Bakanlar seçim öncesi çıkıp açıklama yaptı taşıma seçmen konusundaki endişelerimiz seçim öncesi reddettiler. Seçim öncesi titiraz sürecinde yaptğımızda bizi reddetiler biz de kabul ettik.

Bu iddalarda bulunan sayın rakibimizin seçim öncesi bu kanuda hiçbir işlem yapmaması ve seçim sonra buradan birşeyler elde etme çabası var. Bu iddialar seçimi kaybettikten sonra uydurdular. Suç ve suçlu yaratma çabası gösterilmiştir.,

Sayımdan kaynaklanan usulsüzlük konusunda ise YSK bunu reddeti. Yok böyle birşey dedi. İkna edici bir durum olmadığında reddetti ve konu kapanmıştır. Yapılan tüm itirazlara  ve YSK'nın aldığı kararlara rağmen  Yıldırım'ın seçimi mundar ilan etmesi hukuka saygıslıktır kazanmadığı seçimi mundar etme çabasdır. Hani YSK'ya saygı duymak lazımdı hani devlet adamlığı bunu gerektiryordu.

Oylar logoya basılmış
Sıklıkla geçersiz oyların çoğı oylar logounu olduğu yere basılmış. Kendi akıl yürütmesi ile bir şeyar aramanın ne kadar acizlik olduğunu halk görüyyor. Belgem yok ama aklım böyle söylüyor demek açıkça söylüyorum kibirdir. Kaldıkı geçersiz oylar sayıldı.

Ben topluma iyi mesajlar vermiyor muşum hatta İstabul'u hareketlendiriyor muşum. evet halk beni görünce gülüyor hareketleniyor. Hatta Fenerbahçe, Galatasaray Beşiktaş maçına gidedlim. Ben maia giderik YSK'nı baskı altında tutuyorum anlamış değilim

Ama siz seçimden sonra bakanlarda özel toplantılar yapıyorsanız işte o YSK'ya baskı anlamına gelebilir. Ben halay çekmenin, horan tepmenin dışında hiçbir hareketlilik bilmem.

Bir de organize kötülük ifadesi dikkatimi çekti. Ben bu duyguları ruhumda taşımadım.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@