İmamoğlu'ndan yandaş medyaya tam sayfa reklam

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu seçim sürecinde yanında yer alan yandaş medyasını ödüllendirdiği belirtildi. Son olarak AK Parti döneminde hayata geçirilen Kemerburgaz Kent Ormanı'nın açılışı için belediye bütçesinden büyük bir reklam payının yandaş medyaya aktarıldığı sosyal medyada dile getirildi.

Gündem 25.10.2019 - 16:11 25.10.2019 - 16:11

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, AK Parti döneminde hayata geçirilen Kemerburgaz Kent Ormanı'nın açılışı için büyük bir reklam payı ayırdığı görüldü. Söz konusu reklam payının CHP ve İmamoğlu yandaşı basın kuruluşlarına gittiği belirtildi.

"YANDAŞA PARA AKITMA İSRAF DEĞİL Mİ?"

Her fırsatta israfın önüne geçeceğini ve İstanbullu'nun hakkını kimseye yedirmeyeceğini iddia eden İmamoğlu, bir kez daha söylemlerinin dışına çıktı. Cumhuriyet, Sözcü Birgün, Evrensel, Yeniçağ, Milli Gazete ve Karar gazetelerine tam sayfa reklam verdiği ortaya çıktı. Yandaş medyaya verilen reklamları görenler sosyal medyada 'Yandaş medyaya para akıtma israf değil mi?' sorusunu sordu.

SAYMAZ'DAN İMAMOĞLU'NA KİNAYELİ GÖNDERME

Hürriyet Gazetesi muhabiri İsmail Saymaz konu ile ilgili attığı bir tweette kinayeli bir şekilde eleştirdi. Saymaz, "İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kemerburgaz Kent Ormanı’nın açılışı ile ilgili olarak Cumhuriyet, Sözcü, Birgün, Evrensel, Yeniçağ, Milli Gazete ve Karar’a tam sayfa reklam vermiş(alkış emojisi)" ifadelerini kullandı. Saymaz'ın tweeti altında yapılan yorumlarda kimi kullanıcılar 'Biraz da bunlar yesin' derken kimileri de 'Hani kimse kayırılmayacaktı?' sorularıyla tepki gösterdi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@