İmamoğlu'nun 'antrikot şovu' oyun mu?

İBB'de dün göreve başlayan Ekrem İmamoğlu'nun, medyaya yansıyan 'antrikot' videosunun kurgu olduğu söylendi.

Gündem 20.04.2019 - 15:39 20.04.2019 - 15:39 Bülent Deniz

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde Mevlüt Uysal'dan görevi devralarak göreve başlayan Ekrem İmamoğlu'nun bugün medyaya yansıyan 'antrikot' videosunun özel bir kurgu olduğu söylendi

Yeni Şafak İnternet Yazı İşleri Müdürü Ersin Çelik, sosyal medya hesabından Ekrem İmamoğlu’nun videosunu Mevlüt Uysal'ın ekibine sorduğunu açıkladı. Çelik, yaptığı paylaşımda "Ekrem İmamoğlu’nun “antrikot istemem, personele pişen musakkadan yiyeceğim” videosu üzerine Mevlüt Uysal’ın ekibine, “başkana ayrı yemek mi pişiriliyor?” diye sordum. Yanıtı aşağıda. İmamoğlu’nun “yemekhane/mutfak” diye girdiği yer çay ocağıymış, bu yeterince ilginç zaten." ifadelerine yer verdi.

Ersin Çelik, Uysal'ın ekibinden aldığı cevabı da paylaştı. Çelik'in paylaştığı cevap şu şekilde:

"Ekrem İmamoğlu’nun Yemekhane diye girip özel bir kurgu ile video çektiği yer Başkanlık Çay Ocağı’dır. İBB Yemekhanesi’nde tüm personele aynı yemek çıkmaktadır. Bugüne kadar Başkan da bu yemekten yemiştir. Farklı bir yemek olması için Özel Kalem Müdürlüğü’nden garsonlara talimat verilmesi gerekmektedir. Çay Ocağı’ndaki garsonun “Size” dediği yemek ancak Özel Kalem Müdürlüğü’nden gelen bir talimatla temin edilmiş olabilir. Bu sadece bir algı operasyonudur. Kendi Özel Kalem Müdürlüğü’nün uhdesinde gerçekleşmiştir."

"Çaylar taze mi muhabbetin yapıldığı yerde antrikot kurgusu yapılmış"

Ersin Çelik, Ekrem İmamoğlu'nun videosunun çekildiği yere ait fotoğrafları da paylaşarak "Bu fotoğraflar da Ekrem İmamoğlu’nun videosunda “yemekhane/mutfak” diye gösterilen başkanlık çay ocağına ait. “Çaylar taze mi, demini aldı mı” muhabbetinin yapılması gereken yerde antrikot kurgusu yapılmış belli ki." ifadelerini kullandı.

İmamoğlu'nun yemek menüsünü sorduğu garsonlardan birinin Beylikdüzü Belediyesi çalışanı olduğunu vurgulayan Çelik "Bir düzeltme ve yeni bir bilgi daha vermem gerekiyor: İBB başkanlık katı çay ocağında Ekrem İmamoğlu’na antrikot sunumu yapan garsonlardan birinin Beylikdüzü Belediyesi çalışanı olduğu bilgisine ulaştım. Kendisi Beylikdüzü Belediyesinde İmamoğlu’nun garsonluğunu yapıyormuş." şeklinde paylaşım yaptı.

HABERTURK YAZARI 'KURGU DEĞİL GERÇEK' DEDİ

Tartışmalar devam ederken Habertürk spikeri Mehmet Akif Ersoy, görüntülerin gerçek olduğunu iddia etti.

Ersoy'un aktardığı bilgilere göre; görüntülerde yer alan ve İmamoğlu'na cevap veren kişi, İBB'nin çalışanı. Arka tarafta duran çalışan ise Beylikdüzü Belediyesi'nin eski çalışanı.

Mehmet Akif Ersoy, görüntülerle ilgili şunları söyledi: "İBB Özel Kalem'de çalışan bir arkadaşım gönderdi bana bilgileri. İsmini de gönderdi. Soruyu sorduğu kişi, İBB'de özel kalemin mutfağında çalışan bir arkadaş. Yanındaki diğer çalışan Beylikdüzü Belediyesi'nin Özel Kalem mutfağında çalışan arkadaş. İmamoğlu'nun soru sorduğu ve cevap aldığı kişi İBB çalışanı. Menüyü de gönderdiler. Özel Kalem'de misafirlere de antrikot veriliyormuş."

Yorumlar
Sosyal medyada gündem olmuştu! Dilipak'tan kadın sporcuların tartışılan giyim tarzı hakkında açıklama...
HDP'li Meral Danış Beştaş'ın 'aşı' açıklaması güldürdü!
Türkiye, Azerbaycan ve Pakistan arasında Bakü Beyannamesi imzalandı
Yapılan darbe sonrası, Türkiye ve Tunus arasında ilk temas! İşte detaylar...
Hangi hakla? O ilde aşı olmayanlar düğünlere alınmayacak!
CHP'li Tanju Özcan, Akşemseddin'in mezarını da mı sınır dışı edecek?
Cumhuriyet yazarı Miyase İlknur, Mehmetçiğe 'ihraç ürünü' dedi
Deniz Baykal hakkındaki tüm iddialara cevap verdi! Hükümetin iki kararına destek verdi...
İhsan Şenocak kendisini linç edenlere böyle cevap verdi!
Sosyal medyada linçlenen İhsan Şenocak'tan dikkat çeken açıklama!
Namaz Vakitleri
İmsak --:--
Güneş --:--
Öğle --:--
İkindi --:--
Akşam --:--
Yatsı --:--
Anket Tümü

Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ankete Katıl

Gelişmelerden Haberdar Olun

@