İstanbullular dün akşam karla mücadele ederken İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun balıkçıdaki görüntüleri tepki çekmişti. Görüntülerin eski olduğunu iddia eden İmamoğlu yandaşlarını, restoran sahibi yalanladı.

Dün itibarıyla etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle İstanbul'da, İBB'nin tedbirlerde yetersiz kalması sonucu trafik pek çok noktada durma noktasına geldi. Toplu taşıma araçlarıyla evlerine gitmeye çalışan vatandaşlar da, metro istasyonları ve metrobüs duraklarında izdihama neden oldu. Binlerce kişi evlerine gidişte yollarda mahsur kalmışken, çözüm için konuşması beklenen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun o esnada bir balıkçıda yemek yemesi tepkilere neden oldu.

Daha önce de İstanbul'daki bir kriz sonrası İmamoğlu'nun kayak tatili yapması bu tepkileri çığ gibi büyüttü. Ekrem İmamoğlu balıkçıdaki fotoğrafı hakkında açıklama yapmazken, sosyal medyada İmamoğlu taraftarları bu fotoğrafın yalan olduğunu ve dün çekilmediğini iddia etti. Ancak İmamoğlu'nun balık yediği restoranın sahibi fotoğrafın doğru olduğunu kabul etti.

BALIKÇININ SAHİBİNE SORULDU

Konuyla ilgili Gündeme Dair Her Şey haber sitesi isminin Kahraman Balıkçısı olduğu restoranın sahibi ile konuşarak, fotoğrafların doğru olup olmadığı iddiasını sordu. Rezervasyonun bir ay önce yapıldığını fotoğrafın da dün akşam çekildiğini söyleyen restoran sahibi "Benim adım Kahraman, Allah'ın bir olduğunu söylerim ben" diyerek fotoğrafın doğruluğunu teyit etti.

CHP'Lİ GAZETECİ DE DOĞRULADI

Başkan Erdoğan'dan Teknofest'te net mesaj: Kimseye verecek tek karış toprağımız yok Başkan Erdoğan'dan Teknofest'te net mesaj: Kimseye verecek tek karış toprağımız yok

CHP'ye yakın gazeteci Murat Ağırel de İmamoğlu'nun balıkçı ziyaretini doğruladı.

FAZIL SAY SORGULAMADAN İMAMOĞLU'NU SAVUNDU

Fotoğrafın doğruluğunun ortaya çıkması sonrası ise akıllara sanatçı Fazıl Say'ın İmamoğlu'na destek paylaşımını getirdi.