İmamoğlu'nun raporu sonrası Erdoğan'dan dikkat çeken sözler!

Dün CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun verdiği Kanal İstanbul raporunun ardından Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kanal İstanbul hakkındaki açıklamaları dikkat çekti.

Gündem 16.01.2020 - 16:47 16.01.2020 - 16:47 Bülent Deniz

CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara'da Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile karşılaşınca kendisine bir rapor sundu.

İmamoğlu, Erdoğan'ın kongre salonunda Kanal İstanbul'un yapılmaması için 4 sayfadan oluşan raporu okuduğunu söyledi.

Ancak bu 4 sayfalık Kanal İstanbul raporunun Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fikirlerini etkilemediği görüldü. 2019 yılı değerlendirme toplantısında kameralar karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kanal İstanbul projesinin yapılması konusundaki kararlılığını bir kez daha dile getirdi.

Erdoğan şunları söyledi

"Ülkemizin gücüne güç katacak Kanal İstanbul projesini de çok yakında başlatıyoruz. Kanal İstanbul'a karşı çıkanların hiçbirinin bu projenin ne olduğuna dair en küçük bir fikri yok. Ne açıkladıkları rakam, ne gösterdikleri yer doğru. Kanal İstanbul projesi bir anda çıkmış değildir. Bu kanal Büyükşehir Belediye Başkanlığımız döneminden beri savunduğumuz, 2011 yılında da milletimize taahhüt ettiğimiz projedir. Kanal İstanbul projesinde 2 liman, bir yat limanı, 2 demiryolu hattı ve 500 bin kişilik konut alanı yer alacak. Kanal İstanbul projesinin finansmanı ve inşasında herhangi bir sorun yaşanmayacaktır."

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@