İngilizlerin meşhur örgüsü: Lastik örgü!

İngilizlerin son zamanlarda meşhur örgü modellerinin arasında yerini alan Lastik örgü, 2+2 şeklinde ayarlanarak yapılır. Yapılışının en kolay anlatımını ve örneklerini sizler için sunuyoruz.

Kadın 10.02.2019 - 01:49 10.02.2019 - 01:49 Bülent Deniz

İngiliz örgü modelleri arasında lastik örgü modeli en yoğun örülen çeşit olarak bilinir. Lastik örgü hem pratik hem de oldukça hafif duruşuyla her yaştan insanın ilgisini çekmeyi başarmıştır. İngiliz lastik örgü modeli yapımı nasıl olmalıdır? En pratik lastik örgü yapımının anlatımı ve örnekleri için haberimizin içeriğine göz atınız. Merak edilen örgü detayları için sayfamızı takip ediniz.

LASTİK ÖRGÜ YAPIMI

2+2 olarak bilinen lastik örgünün başlangıcında 2 ilmek düz örgü yapınız, İpin şişini arka taraftan kendinize dönük şekilde arkaya doğru batırınız.

Lastik örgü

- Daha sonraki aşamalar içinse ipliği arka kısımdan öne doğru dolayarak ilmeği şişe alınız.

örgü çeşitleri

Pratik olan 3. ve son aşamasında ise 2 ilmek ters örgü yapınız. İpliği kendinize taraf çeviriniz, şişi ilmeğin orta kısmından kendinize doğru batırdıktan sonra ipliği üzerine dolayıp çıkartınız.

Lastik örgü yapımı

Bu işleme yaptığınız örgü istediğiniz boyuta gelene kadar devam ediniz. İstediğiniz boyuta geldiğinde tekrardan şişi ilmeğin orta kısmından kendinize doğru batırdıktan sonra ipliği üzerine dolayıp çıkartınız.

Lastik örgü anlatımı

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@