İngiltere'nin The Economist dergisi her fırsatta olduğu gibi yine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ve Türkiye'yi hedef aldı. Dergi yayınladığı bir 'NATO' analizi üzerinden Erdoğan'a asılsız ithamlarla yüklendi. İsveç ve Finlandiya'nın teröre verdiği desteği kaale almayan İngiliz dergisi, Erdoğan'ı ise NATO'nun genişlemesine karşı çıkmakla suçladı.

İngiltere'nin The Economist dergisi Türkiye'yi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan bir analiz yayımladı. Söz konusu analiz derginin Twitter hesabı üzerinden, "Recep Tayyip Erdoğan ortalıkta yokken bile Türkiye muhtemelen NATO için bir baş ağrısı olmaya devam edecek." ifadeleriyle paylaşıldı.

YOKUŞ AŞAĞI GİDEN TÜRK TOPU

Tarım ve Orman Bakanı Kirişci: Yangın kontrol altına alındı, soğutma çalışmaları devam edecek Tarım ve Orman Bakanı Kirişci: Yangın kontrol altına alındı, soğutma çalışmaları devam edecek

Analiz görselinde Erdoğan yokuş aşağı giden bir Türk topunun üzerinde gösterilirken topun tekerleklerinde NATO bayrakları yer aldı.

TÜRKİYE'Yİ HEDEF ALDILAR

Erdoğan'ın terör örgütlerinin karargahı haline dönen İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliklerine veto sinyalini 'NATO'nun genişlemesine karşı çıkmak' olarak gören dergi, İsveç ve Finlandiya'nın teröre verdiği açık desteği ise görmezden geldi. Suriye'de yapılması muhtemel operasyona ve Yunanistan'ın kışkırtmalarına karşı atılan adımları da Türkiye ve Erdoğan karşıtı tavırla yansıtan dergi Türkiye'nin Rusya-Ukrayna savaşındaki tarafsız tutumundan da rahatsız oldu.