''İnsan eti'yle yemek yapılan ilk restoran New York'ta açıldı''

ABD'nin New York kentinde bir restoran 'insan eti'yle yapılan yemekleri satmak için ruhsat aldığı yönündeki haberler internette paylaşım rekorları kırdı. Söz konusu haberin gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

Yaşam 24.11.2019 - 16:28 24.11.2019 - 16:28

New York şehir merkezinde SKIN adlı bir restoranın hükümetten ve yerel yetkililerden 'insan eti' yemeği satışı için ruhsat aldığını öne süren Empirenews'in mizah amaçlı haberi paylaşım rekorları kırdı.

İşte asılsız haber üreten sitedeki detaylar:

RESTORAN SAHİBİ: İNSAN ETİ SATABİLMEK İÇİN ÇOK MÜCADELE ETTİK

İnsan eti satan SKIN adlı restoranın sahibi Mario Dorcy, “İnsan olarak besin zincirinin en tepesindeyiz. Restoranımızda insan eti içeren yemek servisi yapabilmek için çok uzun süreönce mücadele ettik ve hükümet nihayet bizi haklı buldu talebimizi kabul etti.” ifadelerini kullandı.

VÜCUTLARINI YÜKLÜ MİKTARDA ÜCRETLE SATIYORLAR

Restoranda satılacak insan etlerinin gönüllü satıcılar tarafından sağlanacağı belirtildi. Yüklü bir miktar karşılığında ölmeden önce etlerini restorana satan insanların etleri, insan eti yemek isteyen müşterilere servis ediliyor. Uygulanan çok sayıda evrak işinin ardından işlemin tamamlandığı belirtildi. 

BAŞKA YEMEKLER DE VAR

Söz konusu restoran insan eti dışında da yemeklerin satılması ve insan etlerinin kesildiği aletlerle diğer yemeklerle yapıldığına dikkat çekildi.

Yorumlar