İnsanların çekinceleri 'aşı karşıtlığı' olarak lanse ediliyor

Gazeteci yazar Murat Akan, aşı konusunda temkinli davranan insanların 'aşı karşıtı' gibi söylemlerle yaftalanması konusunda tepkisini dile getirdi.

Gündem 30.12.2020 - 10:18 30.12.2020 - 10:18

Gazeteci ve aynı zamanda kaleme aldığı kitaplarla da tanınan yazar Murat Akan Twitter hesabından yaptığı paylaşımla aşı konusunda dikkat çeken bir noktaya temas etti.

İnsanların aşı konusundaki çekincelerini dile getirmelerine kimsenin tahammül edemediğini 'aşı karşıtı' gibi söylemlerle baskı oluşturulmaya çalışıldığını dile getirdi.

Akan'ın söz konusu paylaşımında şu ifadeler yer aldı;

İnsanların aşılarla ilgili çekinceleri, tereddütleri “aşı karşıtlığı” olarak değerlendirilmemelidir. Coronavirüs aşıları konusundaki tereddüt, 3. Faz çalışmalarının sonuçları yayınlanmadan, şeffaf olarak tartışılmadan alelacele insanlara dayatılmasıdır. “Efendim insanlar ölüyor” diyerek kesin onay almamış aşılar konusunda korku pompalayarak olayı oldu bittiye getirmek bilimle bağdaşmaz. Evet insanlar ölüyor, ancak aşı firmalarının hiçbir güvence vermemesi, daha sonra çıkacak önemli yan etkiler...

Biz kimi sorumlu tutacağız? Aşılarlarla ilgili konuşan hiç bir bilim insanı;

-aşıların salgını bitireceğini söyleyemiyor
-virüs üzerinde ne kadar etkili olduğunu bilmiyor
-5/10 yıl sonraki etkileri konusunda garanti veremiyor
-maske, mesafe devam edecek diyor

Velhasıl tüm soru işaretleri giderilmelidir..

İnsanların kafasındaki soru işaretlerini gidermenin yolu da, karşıt görüşlü bilim insanlarını bir araya getirerek meseleyi münazara etmektir. Yoksa her akşam aynı görüşte olan akademisyenleri TV’lere çıkararak bu iş olmaz. Tek yanlı propaganda her zaman ters tepki oluşturur.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@