'İranlı Şii milisler İdlib'de ev basıp kadınlara tecavüz etti'

Bölge kaynaklarının aktardığı bilgiye göre, İran'ın desteklediği Şii milisler İdlib'in güneyinde bir evi basıp kadınları alıkoyduktan sonra tecavüz etti.

Dünya 27.08.2020 - 21:36 27.08.2020 - 21:36

Yerel kaynakların aktardığı bilgiye göre, İran tarafından desteklenen Şii milislerden oluşan bir grup, geçtiğimiz günlerde İdlib'in güneyinde yeni ev baskınları gerçekleştirdi.

Han Şeyhun beldesindeki baskınlardan birinde bölgede çobanlık yapan bir kişinin evini de basan Şii milisler, çobanın eşiyle üç kızını alıkoyarak tecavüz etti.

Haberi aktaran Suriyeli aktivistler, bunun bölgede işlenmiş "iğrenç suçların" sadece küçük bir kısmı olduğunu belirtirken, İran'ın desteklediği Şii milislerin İdlib kırsalındaki bölgede evlere baskınlar gerçekleştirerek sivilleri terörize ettiğini belirtti.

Aktivistler ayrıca Şii milislerin bölgede baskın düzenledikleri evlerden maddi değeri olan eşyaları çaldığını da ifade etmekte.

İdlib'in güneyindeki Han Şeyhun yerleşimi Ağustos 2019'da Rusya ve İran tarafından desteklenen rejim güçlerinin kontrolüne geçmişti.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@