Fransa'da aşırı sağcı cumhurbaşkanı adayı, Ulusal Birlik Partisi lideri Marine Le Pen'in sosyal medya hesabından siyahi bir kadınla 28 Mart'ta paylaştığı fotoğraf gündem oldu. Le Pen'in, siyahi kadına dokunmama çabası tepki çekti.

İslam düşmanlığı ile tanınan aşırı sağcı cumhurbaşkanı adayı Marine Le Pen'in sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğraf pek çok sosyal medya kullanıcısı tarafından ırkçı bir eylem olarak değerlendirildi.

Le Pen

İSLAMAFOBİDEN SONRA BİR DE AFROFOBİ Mİ?

Siyahi kadınla paylaştığı fotoğraftaki pozu nedeniyle ırkçılık konusu tekrar gündeme geldi. Basında yer alan haberlerde "siyahi kadına dokunmamak için çaba sarf ettiği" iddia edildi.

Siyahi kadının fotoğraf çektirmek istemesi üzerine yan yana duran Le Pen, kadına dokunmamak için büyük çaba sarf ettiği, parmaklarını kasarak teması azaltmaya çalıştığı belirtildi.

Parmaklarını geri çekip sadece elbisesine dokunan Le Pen, bu hareketiyle büyük tepki topladı. 

Putin, Rus oligarkların mal varlıklarının gaspı ile ilgili konuştu Putin, Rus oligarkların mal varlıklarının gaspı ile ilgili konuştu

İSLAM DÜŞMANLIĞINI İFADE ETMEKTEN ÇEKİNMEMİŞTİ 

Irkçılığı gibi İslam karşıtlığı ile de tanınan aşırı sağcı Marine Le Pen, katıldığı bir canlı yayında İslam'ın tüm çeşitlerine ve yayılışına savaş açtığını belirterek, "Devletin tüm imkanları İslam'a karşı seferber edilmeli, saldırılmalı ve yok edilmeli" demişti.