ABD'de bir taksi şoförü ırkçı yaklaşımlarda bulunan müşterisini aracından indirdi.

ABD’nin Pensilvanya eyaletinde taksi şoförü James Bode, ırkçı ifadeler kullanan iki yolcuyu aracına almadı. Taksiye alınmayan yolcu daha sonra taksiciyi tehdit etti. 

'DİREKSİYONDA OLAN BİR BEYAZ OLMASAYDI NE FARKEDERDİ?'

Eski ABD Başkan Yardımcısı Pence'ten tüm ülkede kürtajın yasaklanması çağrıs Eski ABD Başkan Yardımcısı Pence'ten tüm ülkede kürtajın yasaklanması çağrıs

Taksi şoförü James Bode, başına gelen bu olayı Facebook hesabından takipçileri ile paylaştı. Taksici James Bode'un paylaştığı videoda, Leigh Valley bölgesinden araca binen bir kadın yolcunun gülerek "Sen beyaz adam gibisin. İngilizce de konuşuyor musun?" şeklinde konuştuğu kaydedildi. Irkçı söylemlerin ardından yolcuları araçtan indiren Bode, yolcuların tavrının uygunsuz olduğunu ifade ederken "Direksiyonda oturan bir beyaz olmasaydı ne fark ederdi?" diyerek olaya tepki gösterdi. Şoförün isteği üzerine dışarıda araca binmek üzere olan diğer erkek yolcu taksiciyi tehdit ve küfür ederek, "Senin o kahrolası yüzünü dağıtacağım." diye konuştu.

MİLYONLAR TARAFINDAN İZLENDİ

Yolcular tarafından tehdit edildikten sonra taksici James Bode yolcuları bu yaptıklarından dolayı polise şikâyet edeceğini ifade etti. Olay sırasında ırkçılığı kayıt altına alınan şoförün videosu sosyal medyada 3, 5 milyon kez izlendi. Bode'nin çalıştığı özel taksi çağırma şirketi tarafından yapılan açıklamada "Bode'ye, bu hoşgörüsüz nefrete anında cevap verdiği ve ayrımcılık karşıtı politikalarımızı desteklediği için inanılmaz derecede minnettarız." şeklinde ifade edildi.