İshak Paşa Sarayı'nda düzenlenen defile tepki çekti

Osmanlı'nın son dönem eserlerinden biri olan İshak Paşa Sarayı'nda düzenlenen defile tepki çekti. Tepki gösterenler sarayda bulunan cami ve türbeyi işaret etti.

Kültür-Sanat 08.09.2020 - 14:40 08.09.2020 - 14:40

DOSSO Dossi Fashion Show’un 2020-2021 kış kreasyonu dijital platform defilesinin çekimleri Ağrı'nın Doğubeyazıt ilçesinde bulunan İshak Paşa Sarayı'nda yapıldı. Yapılan defilenin sarayda bulunan manevi alanların ruhuna aykırı olduğunu belirten vatandaşlar olaya tepki gösterdi.

MANEVİ ORTAMLARA SAYGISIZLIK MI?

Selçuklu ve Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan İshak Paşa Sarayı yakınında bulunan Eski Beyazıd Camii ve Ahmed-i Hani Türbesi'yle birlikte Ağrı'nın en değerli kültür miraslarının yanı sıra manevi mirasları olarak biliniyor. Geçtiğimiz günlerde DOSSO Dossi Fashion Show adı altında bölgede bir dizi moda defilesi çekimleri düzenlendi. Bölge halkının bir kısmı bunu tanıtım olarak değerlendirirken, büyük bir kesim de bunun manevi ortamlara karşı saygısızlık olduğunu belirtti.

AĞRI'NIN TANITIMINA KATKI SAĞLAYACAK MI?

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan ve Ağrı Doğubeyazıtlı olan Dosso Dossi Holding'in sahibi Hikmet Eraslan yaptıkları defilenin Ağrı'nın tanıtımına büyük bir katkı sağlayacağını belirtti. Söz konusu defilede mankenlerin kıyafetlerinin çoğunun da çok açık olmadığı dikkatlerden kaçmadı.

HaberVakti

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@