'İslam dünyasının hastalığı zenginlik değil fakirlik'

Ülke TV’de yayınlanan Esra Elönü’nün sunduğu Arafta Sorular programına konuk olan MÜSİAD Kurucu Başkanı Erol Yarar, Müslümanların zenginleşerek İslam dünyasına faydaları olmaları gerektiğini vurguladı.

Yaşam 28.10.2019 - 15:11 28.10.2019 - 15:11 Bülent Deniz

Erol Yarar programda İslam dünyasının hastalığının zenginlik değil fakirlik olduğunu belirterek şunları söyledi; “Bizim hastalık ne ise onun tedavisini yapmamız gerekiyor. Bizim hastalığımız şu anda zenginlik değil, fakirlik. Yemen fakir, Umman fakir, Bangladeş fakir, Pakistan fakir. İslam ülkeleri dünyanın en fakir ülkeleri. Şimdi bu durumda biz zenginliği mi tartışacağız fakirliği mi?”

BİZİM ÇOK DAHA FAZLA ÇALIŞMAMIZ LAZIM

Yarar Türkiye’nin de fakirlikle mücadele konusunda ciddi çalışmalar yapması gerektiğini söyleyerek şu açıklamalarda bulundu; “Bizim fert başına milli gelirimiz dokuz bin dolar civarında. Türkiye’deki servet dağılımına bakılırsa toplumun çoğunluğu asgari geçimin altında. Bu yüzden bizim daha çok çalışmamız lazım. Yaptığımız fabrikalar kadar yine fabrika yapabilirsek, Türkiye’nin ihracatını 500 milyara çıkarabilirsek o zaman az gelişmiş toplum seviyesinden gelişmiş toplum seviyesine geliriz”

İNSANLARIMIZI EĞİTMEMİZ LAZIM

MÜSİAD Kurucu Başkanı Erol Yarar, Türkiye’nin dünya ölçeğinde değil İslam ölçeğinde bile gelişmiş bir ülke olmadığını, gelişmek ve zenginleşmek için insanların iyi eğitilmesi gerektiğini vurguladı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@