banner29

Erdoğan ve Putin'in açılışını yaptığı camide Cuma Namazı nasıl kılındı

Restorasyon sonrası açılışını 2015 yılında Putin ile Erdoğan’ın birlikte yaptıkları Moskova Merkez Camii’ne salgın önlemleri nedeniyle cuma namazı için cemaat alınmadı. İmam Instagram üzerinden Cuma Namazı'nı canlı yayınladı.

İslam 28.03.2020, 21:04
Erdoğan ve Putin'in açılışını yaptığı camide Cuma Namazı nasıl kılındı

Çin'de ortaya çıkan ve dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle birçok ülkede sosyal izolasyon sürecine geçildi. Tedbirler artırılırken, insanlara 'evde kalın' çağrıları yapılıyor. Toplu ortamlardan kaçınmak için cuma namazı kılınmıyor. O ülkelerden biri de Rusya oldu. Restorasyon sonrası açılışını 2015 yılında Rus lider Vladimir putin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın birlikte yaptıkları Moskova Merkez Camii’ne, 27 Mart cuma günü salgın önlemleri nedeniyle cuma namazı için cemaat alınmadı, Instagram üzerinden online canlı yayınlandı.

Türkiye ile Rusya'nın katkılarıyla yapılan Moskova Merkez Camisi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in katıldığı törenle açıldı.
Moskova Merkez Camisi 7 yılda tamamlandı

Türkiye ile Rusya'nın katkılarıyla yapılan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla açılacak Moskova Merkez Camisi, Klasik Osmanlı sanatı tarzında süslendi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?