İşte bu günleri işaret eden 5 Hadis-i Şerif...

Son yıllarda felaketler, musibetler, doğal afetler oldukça çoğaldı. Gelen günler, giden günleri aratır oldu. Peki insanlık ne durumda?..

İşte bu günleri işaret eden 5 Hadis-i Şerif...

İşte tüm insanlığa gönderilmiş, son Peygamber Hz. Muhammed, (s.a.s.) tam da bugünleri işaret eden sözleri bundan 1400 sene önce görüyormuş gibi söylemiş.

ZİNANIN FUHŞUN ÇOĞALMASI: “Rasûlullah -sallâllâhu aleyhi ve sellem- bize yönelerek şöyle buyurdu: «Ey Muhâcirler cemaati! Beş şey vardır ki, onlarla mübtelâ olduğunuzda, -ben sizin o şeylere erişmenizden Allâh’a sığınırım-. Onlar şunlardır: Bir milletin içinde zinâ, fuhuş ortaya çıkıp nihâyet o millet bu suçu alenî olarak işlediğinde, mutlaka aralarında vebâ salgını ve daha önceki milletlerde vukû bulmamış başka hastalıklar yayılır.

BEREKETİN KALKMASI: Ölçü ve tartıyı eksik yapan her millet, mutlaka kıtlık, (bereketin kalkması) geçim sıkıntısı ve başlarındaki hükümdarların zulmü ile cezâlandırılır.

ZEKAT VERİLMEDİĞİNDE: Mallarının zekâtını vermekten kaçınan her millet, mutlaka yağmurdan mahrum bırakılır (kuraklıkla cezalandırılır. Hattâ) hayvanları olmasa onlara hiç yağmur yağdırılmaz.

ZALİM İDARECİ: Allâh’ın ahdini (emirlerini) ve Rasûlü’nün sünnetini terk eden her milletin başına mutlaka Allah kendilerinden olmayan bir düşmanı musallat eder ve düşman o milletin elindekilerden bir kısmını alır.

KUR'AN İLE AMEL ETMEMEK: İmamları Allâh’ın Kitâbı ile amel etmeyip Allâh’ın indirdiği hükümlerden işlerine geleni seçtikçe, Allah onların hesâbını kendi aralarında görür, (yani fitne, fesat ve anarşi belâsına mâruz kalırlar.)»”(İbn-i Mâce, Fiten, 22; Hâkim, IV, 583/8623)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5