'Kur-an'ı Kerim'de korana 'Helak edilenler' diye geçiyor'

Tüm dünyayı etkisi altında bırakan koronavirüsün, Kur-an'ı Kerim'de 'Helak edilenler' diye belirtildiğini söyleyen Erdem Çetinkaya çok çarpıcı iddialarda bulundu.

'Kur-an'ı Kerim'de korana 'Helak edilenler' diye geçiyor'

Tüm dünyayı etkisi altında bırakan koronavirüsün, Kur-an'ı Kerim'de 'Helak edilenler' diye belirtildiğini söyleyen Erdem Çetinkaya çok çarpıcı iddialarda bulundu. Çetinkaya şu açıklamlarda bulundu.

'KURAN DA KORONA (KAF RA NUN ) HARFLERİNİN YAN YANA GELDİĞİ YERLERİ İNCELEYELİM'

Arapça’da KORONA; kaf, ra ve nun ile yazılır. (قرن)

Bu kelimeyi Kuran’da aratınca şu 15 ayete ulaşırız.

'HELAK EDİLENLER'

الم يروا كم اهلكنا من قبلهم من قرن مكناهم في…(En’âm  6/6)

Elem yerav kem ehleknâ min kablihim min korona…

Görmediler mi helak ettik nice kabileyi korona’dan…

Erdem Çetinkaya daha sonra şu ifadelere yer verdi. 'Kuran dünyanın tüm milletlerine ve tüm dillere hitap eden bir harf sistemi ile yazılmıştır. Onda sesli harfler bulunmaz böylece farklı anlamlarda yorumlanarak bir ayet birden çok anlama ulaşılabilir.' şeklinde yorumladı.

Daha sonra Çetinkaya 'Yaptığımız asıl manasını kabul ederek; bu harflerin anlamlı şekilde bir araya gelişinin başka bir mucizeyi ortaya çıkarışını göstermektedir.' şeklinde devam etti.

''Görmediler mi onlardan önce nice nesilleri helak ettik ki onlara, yeryüzünde size vermediğimiz imkanları, kudretleri vermiş, onları yeryüzüne yerleştirmiştik, üstlerine bolbol yağmur yağdırmıştık, ayaklarını bastıkları yerlerden ırmaklar akıtmıştık, fakat sonra suçları yüzünden helak ettik onları ve onlardan sonra da başka başka nesiller meydana getirdik.'' (En’âm  6/6 )

Bu sözlerine ek olarak Çetinkaya 'Bu ayetin ilk cümlesinde ki “karn” yani nesil kelimesi içinde geçmektedir. İlk cümle helak edilen insanları anlatmaktadır ve bunun onların suçları yüzünden yapıldığı anlatılır.' diye ifade etti.

'YAKINLAŞTIRILIRLAR VE ZİNCİRLENİRLER'

'1449 yılına işaretle'

İbrahim  14/49

وترى المجرمين يومئذ مقرنين في الاصفاد

Veterâ-lmucrimîne yevme-iżin mu-korana -ne fî-l-asfâd(i)

Görürsün suçluları o gün korona’lı ve bezler içinde.

Daha sonra Çetinkaya 'Burada ise KORONA kelimesi yakınlaşmış kelimesinin içine gizlenmiştir. “Al asfad” yani “bezler” kelimesini sözlüklerden incelediğimizde “bağ”, “bezler”, “kelepçeler” kelimelerine ulaşırız. Tutsak etmek, bağlamak anlamlarıda vardır. Google Translate en yakın “bezler” kelimesini önermektedir. Tutsak olarakta çevrilse, bezler olarakta çevrilse muazzam bir anlama sahiptir. Tüm Çin evlerinde tutsak ve ağızlarına virüsü engellemeye çalışan bezler bağlamış halde beklemektedir.  Adeta bir hapis içinde sonlarına dair korku içindedirler.' diye belirtti.

Çetinkaya 'Ayetin sayı nosu 1449 yılını verir. İslami takvime göre 1441 yılındayız. Bu yıldan 7-8 yıl sonrasına kadar uzanan bir kargaşa ve helak döneminde miyiz? Yorum sizin.'

Kaynak: erdemcetinkaya.com

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2020, 23:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bilgi
Bilgi - 3 hafta Önce

Böyle saçma bir şey yok. Açın kuranı okuyun

SIRADAKİ HABER

banner5