banner5

banner29

Şii alim haykırdı: Ehl-i Sünnet aleyhinde konuşan Şii alimin çenesi kırılsın!

İran'lı Şii alim Müslümanları mezhep ayrımcılığıyla nasıl böldüklerini anlattığı konuşmasıyla Müslümanlar üzerinde oynanan oyunları bir bir anlattı.

İslam 09.01.2020, 11:33 09.01.2020, 20:57

İran'lı Şii alim yaptığı sağduyulu konuşmayla gerçekleri anlattı. "Şii'yi Sünni ve Sünni'yi Şii aleyhinde o kadar kışkırttık ki bugün İslam aleminde savaşın ve Müslümanın kanının Müslümana mübah olmadığı bir yer kalmadı." sözleriyle mezhepçilik üzerinden Müslümanların birbirine düşürülmeye çalışıldığına dikkat çekti.

MASUM İNSANLAR GÜVENDE DEĞİL

Şii alim konuşamsının devamında, "Ehl-i Sünnet alyhinde propaganda yapan Şii alimin çenesi kırılsın... Şia aleyhinde propaganda yapan Sünni alimin çenesi kırılsın... Dün savaşçılar öldürülüp yağmalanırken, bugün İslam aleminin neresine adım atsanız aileler ve masum halk bir yana; çocuklar, kadınlar, ve insanların namusları bile güvende değil." dedi.

Haber Vakti

Yorumlar (8)
Misafir 1 yıl önce
Çok doğru ve güzel bir konuşma Allah Müslümanların arasındaki bu ateşi söndürsün Mezhep kavgasından Yalnız Müslümanlar zarar görüyor
Şahin Aşvan 1 yıl önce
Zaten en büyük yanlış Sünnilerin şiiliğin karşıtı olarak görülmesi Hiç bir Sünni kerbela yandaşı değil. Asıl olan dinin kendisidir. mezhepler sadece hayatı disiplin altına alır.
yılmaz bay 1 yıl önce
seni yaradana gurban!
tugo 1 yıl önce
...hayret, bu alim iran'da mı yaşıyor ?
Vahdet 1 yıl önce
ALLAH ım müslümanlar arasındaki ayrılığa son verecek duygu sevgi ve feraseti cümlemize nasip eyle,bizlere senin yolunda sevgi ihlas iman kararlılık birlik güç nasip eyle
Recep 11 ay önce
Ehlisünnet aslında mezhep değil dinin kendisidir. Şiilik ise sonradan çıkma bir akımdır.Ehlisünnet bütün sahabeyi sever Şii ise sahabenin çoğunu tekfir eder. Özellikle Hazreti Ayşe anamıza zina iftirası atarlar.
Hal böyle olunca mesela sizin ananıza sövseler siz ne kadar kabul edebilirsiniz o kişiyle ne kadar İttihat Ve vahdet sağlayabilirsiniz
tugo 1 yıl önce
...iş o denli karmaşık oldu ki, önce şia kendi arasında, ehli-sünnet'te kendi arasında kökten temizlik yapması gerek... yoksa, bu barış ve tevhid temennileri beyhude...
Abdullah Birisi 1 yıl önce
Günaydın mı demek lazım, ne diyelim zararın neresinden dönerseniz kardır. İnsanları Allahla bir yere kadar kandırabiliyorsunuz ama Allah'ı kandıramıyorsunuz. Hicretten 150-200 yıl sonra ortaya çıkmış mezheplerin fetvalarını din diye anlatırsanız buradan aklı selim Müslüman çıkaramazsınız.
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?