banner29

Trump: Putin teklifimi kabul etti!

ABD Başkanı Donald Trump, Rus lider Vladimir Putin ile yaptığı görüşmede ABD'nin koronavirüslü hastaların tedavisine yönelik solunum cihazı gönderme teklifini kabul ettiğini açıkladı.

İslam 14.05.2020, 20:48 14.05.2020, 21:38
Trump: Putin teklifimi kabul etti!

Kremlin'den yapılan açıklamada ise, ABD tarafının Rusya'ya tıbbi malzeme göndermeyi teklif ettiği belirtildi. Öte yandan Trump'ın telefon görüşmesinde Rusya ve Çin'i de içeren yeni silah kontrol anlaşması isteğini vurguladığı belirtildi.

Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada,"Başkan Trump, Amerika Birleşik Devletleri'nin sadece Rusya'yı değil Çin'i de içeren etkili silah kontrolü için kendini adadığını ve bir silahlanma yarışından kaçınmak için yapılacak görüşmeleri dört gözle beklediğini yeniden doğruladı" ifadeleri kullanıldı.

Trump, 2021 Şubat ayında sona erecek Stratejik Silahların Azaltılması Yeni Sözleşmesi'nin (New START) yerine geçecek silah kontrol anlaşması üzerine Rusya ile ABD arasındaki görüşmelere Çin'in de katılması gerektiğini savunuyor. New START, ABD ve Rusya'nın konuşlandırabileceği nükleer başlık sayısını 1550 ile sınırlandırıyor ve onları teslim edecek kara ve denizaltı füzeleri ve bombardıman uçaklarının sayısını kısıtlıyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?