banner29

Ünlü Alim Muhammed Ali Es Sabuni Yalova'da hastaneye kaldırıldı!

İslam dünyasının yaşayan en önemli alimlerinden Safvetü't Tefasir'in müellifi, Ehl-i Sünnet'in güçlü müdafii Muhammed Ali Essabuni'nin Yalova'da bir hastaneye kaldırıldığı ve tedavi gördüğü bilgisi haber merkezimize ulaştı. Es Sabuni'nin sağlık durumunun nasıl olduğu hakkında henüz kesin bir bilgi elimizde yok! Konu ile alakalı ayrıntıları dikkatle izliyor olacağız. Gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

İslam 05.09.2020, 00:25 05.09.2020, 00:39
Ünlü Alim Muhammed Ali Es Sabuni Yalova'da hastaneye kaldırıldı!

Ali Es Sabuni, kışları Mekke'de yazları ise Bursa-Yalova'da yaşamını sürdürüyor.

Muhammed Ali es Sabuni Kimdir?

1930 yılında Suriye'nin Halep Şehrinde dünyaya geldi. Babası da Halep Şehrinin alimlerinden olan saygın bir ailenin çocuğudur. Orta öğrenimini Halep'te, üniversiteyi El Ezher'de tamamlamıştır.Daha sonra Mekke'deki Ümmü'l Kura Üniversitesi'nde çeyrek asır hocalık yapmıştır. Şu anda kışları Mekke'de yazları Bursa-Yalova'da bulunan yazlığında te‟'if işleriyle meşgul olmaktadır. Sabuni bir çok alanda otuzu aşkın kıymetli eser vermiştir.Bu eserlerin bir kısmı kendi te'lifi, bir kısmı ihtisar, bir kısmı da tahkiklerden oluşmaktadır.

Daha sonra el-Alimiyye diplomasını almaya hak kazanan Muhammed Ali Es-Sabuni, ardından ülkesi Suriye'ye dönerek sekiz yıl sürecek olan tedris faaliyetlerinde bulunmuştur. Sonradan Suudi Arabistan'a göç etmek durumunda kalmış ve burada Mekke-i Mükerreme Üniversitesi Eğitim Fakültesinde ve eş-Şeria fakültesinde dersler vermeye başlamıştır.

Buradaki tedris hizmeti yaklaşık yirmi sekiz yıl devam etmiş, bu uzun süre boyunca üniversite hocaları yetiştirmiş ve Ümmü'l-Kura Üniversitesinde birçok klasik eserin tahkikini yapmıştır.

Yorumlar (6)
tugo 10 ay önce
Mevla acil şifalar, daim afiyet versin... başımızdan eksik etmesin...
Mustafa Yurduseven 10 ay önce
Allah acil şifalar versin
Bilal 10 ay önce
Allah'ım hocamıza, büyük alime acil şifalar versin inşaAllah
Mehmet 9 ay önce
Slm bu zata nasıl ulaşabilirim
Abd 9 ay önce
Ya Şafi, Ya Muafi sıfatına hürmetine Yarabbi şifa ver mübareğe amin.
Fatih ak 8 ay önce
Büyültecek bişey yok. Haberin kaldırılması istenildi sizden ama niyetiniz ünlü olmak herhalde..
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?