banner30

banner29

'Yaz tatili büyük fırsattır'

Özerk Diyanet Evkaf Sendikası Gaziantep İl Temsilcisi Abdurrahim Çelik, okulların tatile girmesinin ardından anne ve babaların fırsatı iyi değerlendirerek, çocuklarını mutlaka camilere, kuran kurslarına göndermeleri gerektiğini bildirdi.

İslam 19.06.2008, 13:36 31.07.2019, 18:19
'Yaz tatili büyük fırsattır'

Çelik, yaptığı yazılı açıklamada, çocukların körpe beyinlerini iman sevgisi, vatan sevgisi, millet sevgisiyle doldurmak varken, özellikle kitle iletişim araçlarıyla flört ve karşı cinse aşkın gerekliliği gibi gayri ahlaki şeylerle doldurulmaya çalışılmasının geleceği tehdit ettiğini belirtti.

Bu konuda adeta bir depremin yaşandığını, şiddeti ölçülemeyen bu depremde ahlak'ın tarumar, evlerin harap olduğunu ifade eden Çelik, şunları kaydetti:

''Konuşmalarını, şakalaşmalarını ve tavırlarını hiç izlediniz mi? Kız ve erkek çocukların davranışları bize ahlaki çözülmenin ne boyutta olduğunun ipucunu verecektir. Bunlar bizim çocuklarımız. geleceğimiz ve ümidimiz. yarınlarımızı teslim edeceğimiz, gözbebeğimiz çocuklarımız. Çocuklarımızdaki ahlak dejenerasyonunu görmek için her hangi bir parkın veya bir okulun yakınlarında durup gözlemeniz yeterli olacaktır.

Büyük küçük her kesimin iştirak edebileceği 23 haziran pazartesi başlayıp iki ay sürecek olan yaz kuran kursları bekli de bu depremin şiddetini bir nebzede olsa azaltacaktır. Misyonerler çocuklarınıza İncil vermeden siz ve çocuklarınız Kur'anla tanışın. tanışın ki, dünya ve ahiretin saadetine ulaşasınız. bir Müslüman'ın en önemli görevlerinden birisi de, Kuran-ı Kerim-i okumak, okutmak ve manasını anlamaya çalışmaktır. ''

Çelik, anne-babaların çocuklarını kuran kurslarına göndermesini isteyerek, açıklamasında şunlara yer verdi:

''Bu bir fırsattır ve bundan yararlanmak için çocuklar mutlaka camilere, Kur'an kurslarına gönderilmelidir. Mümkünse bizzat elinden tutarak götürülmeli ve devam edip etmediği kontrol edilmelidir. Çocuğun itirazlarını dinlemeli, gerekirse onları gidermeye çalışmalı ancak, çocuk itiraz ediyor diye 'kursa gitme' dememelidir. Bu kurslara ilk haftalar devam eden çocuklar yarıda bırakmaktadırlar, buna veliler meydan vermemelidirler. Hatta başka bir şehre gitseler bile birkaç günlüğüne de olsa orada da çocuklar kursa devam etmelidirler'' diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?