Ankara Üniversitesi'nde geçen perşembe günü cübbe sarık giyilerek İslami değerleri aşağılayan İnek Bayramı gösterisi ile ilgili olarak rektörlükten açıklama geldi.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ndeki bazı öğrenciler, geçtiğimiz perşembe günü düzenlenen cübbe ve sarık giyilerek yapılan 'İnek Bayramı' etkinliğine tepki göstermişti.

 "HADSİZLER KİMSİNİZ SİZ"

Gösterinin yapıldığı salonda öğrencilerin bazıları geleneğin devam etmesi gerektiğini savunurken bazı öğrenciler İslami değerlerle alay edildiği için 'İnek Bayramının' yapılmaması gerektiğini savunmuştu. Öğrencilerin bazıları "Hadsizler, kimsiniz siz" sözleriyle tepki gösterirken gerginlik itiraz eden öğrencilerin dışarıya çıkarılmasıyla sonlanmıştı.

REKTÖRLÜKTEN AÇIKLAMA GELDİ: DİSİPLİN VE ADLİ İNCELEME BAŞLATILDI

Ankara Üniversitesi Rektörlüğünden söz konusu olayla ilgili olarak açıklama geldi. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Baykar, Ukrayna'ya 3 adet TB2 Bayraktar'ı hibe etti! Baykar, Ukrayna'ya 3 adet TB2 Bayraktar'ı hibe etti!

"Perşembe günü (12.05.2022) Siyasal Bilgiler Fakültesinde düzenlenen etkinlik esnasında fakültemiz ve üniversitemiz ilkeleri ile bağdaşmayan ve asla tasvip edilemeyecek olay ile ilgili olarak hem disiplin hem de adli inceleme başlatılmış olup sonucu kamuoyu ile paylaşılacaktır."