Ali Rıza Demircan yazdı: İslam'ı değil laikliği takdis ediyoruz

İlahiyatçı Ali Rıza Demircan, kaleme aldığı son yazısını okuyucusuyla buluşturdu. Laiklik tartışmalarını yazısına taşıyan Demircan, "Ülkemizde kurulu laik düzen yasal düzeyde hâlâ jakobendir" dedi.

Siyaset 18.09.2021 - 19:09 18.09.2021 - 19:17

İlahiyatçı Ali Rıza Demircan kaleme aldığı son yazısını mirathaber.com üzerinden okuyucusuyla buluşturdu.

Sürekli tartışma konusu olan 'Laiklik' konusunda tespitlerde bulunan Demircan, dikkat çekici ifadeler kullandı.

Yazısına 'İslam'ı değil laikliği takdis ediyoruz' başlığını atan Demircan, "Ülkemizde kurulu laik düzen yasal düzeyde hâlâ jakobendir, buyurgandır dışlayıcıdır, ötekileştiricidir. Doğası gereği din karşıtıdır." dedi.

İşte Demircan'ın o yazısı:

Ülkemizde kurulu laik düzen yasal düzeyde hâlâ jakobendir, buyurgandır dışlayıcıdır, ötekileştiricidir. Doğası gereği din karşıtıdır. Özelde insan hayatını bütün yönleriyle kuşatıcı ve yönetici olan İslâm’a karşıdır. İslam’ın yasalarını tebliğ etmek ve uygulamak isteyen bilgili ve bilinçli müminlere ödünsüzdür ve cezalandırıcıdır.

(Bendeniz laikliği ihlalden Ağır Ceza ve Devlet Güvenlik Mahkemelerinde yedi defa yargılandım.)

Fiili ve yasal baskılarla laikleştirilmiş ülkemizde başta eğitim, iktisat, hukuk ve güzel sanatlar olmak tüm kurumlar temelde İslam ile çelişmeli ve çatışmalıdır.

Ordu ve emniyet güçleri laikliğin ve örneğin bankalar gibi laik kurumların yasal bekçileridir.

 Sırası gelmişken bir not düşürelim; laikliğin en derin ve örtülü amacı aslında laikleştirilen insanımız aracılığıyla ülkemizin sömürülmesidir.

Dış dünya, akıl verip destek çıkmasaydı bizim devrimcilerimiz Osmanlıda başlamış olan sekülerliği/laikliği resmileştirebilir miydi emin değilim. 

YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar