Fenerbahçe'de teknik direktör İsmail Kartal ve futbolculardan Miha Zajc, yarın oynanacak Slavia Prag karşılaşması öncesinde basın toplantısı düzenledi. Kartal, karşılaşma hakkında ''Rakibimizi iyi analiz ettik'' derken Zajc ise ''Avrupa'da oynayacak seviyede olduğumuzu herkese göstermek istiyoruz'' şeklinde konuştu.

UEFA Avrupa Konferans Ligi play-off turu ilk maçında yarın Çekya'nın Slavia Prag takımını konuk edecek Fenerbahçe'de teknik direktör İsmail Kartal ve futbolculardan Miha Zajc Ülker Stadı'nda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

RAKİBİMİZİ İYİ ANALİZ ETTİK

Hazırlıklarını en iyi şekilde tamamladıklarını ifade edem Kartal, "Bu akşam taktiksel çalışmalarımız ve duran top organizasyonlarımız olacak. Rakibimizi iyi analiz ettiğimizi düşünüyorum. Son oynadıkları kupa maçına yardımcılarımdan birini gönderdik. Bugüne kadar oynadıkları maçları ekip arkadaşlarımla analiz ettik. Ne yapmak istediklerini net biliyoruz. Bu takımın 4 yıldır teknik direktörü aynı. Şu an liglerinde lider durumdalar. Sağ bek pozisyonunda belirsizlik var. Yarın neyle karşılaşacağımızı biliyoruz. Taraftarlarımızın bize vereceği destek çok önemli. Oyuncularımız bu maça zihinsel, fiziksel ve taktik olarak en iyi şekilde hazırlandı. Yarın galip gelip, rövanş için oraya avantajlı gitmek istiyoruz." dedi.

Fenerbahçe'den sürpriz Mancini hamlesi Fenerbahçe'den sürpriz Mancini hamlesi

OYNATMAK İSTEDİĞİM OYUN TAM ANLAMIYLA BU DEĞİL

Fenerbahçe ruhunu ortaya koyacak bir oyun planının olduğunu vurgulan Kartal, "Oynatmak istediğim oyun tam anlamıyla bu değil. Daha tatmin edici, Fenerbahçe ruhunu ortaya koyacak bir oyun planım var. Yavaş yavaş takımım bu sinyalleri vermeye başladı. İçini doldurmam gereken taktik boşluklar var. Hemen bugünden yarına olacak işler değil. Keşke birkaç hafta bu takımla çalışabilseydim. Buna rağmen çok kısa bir zaman içinde çok ciddi çalışıyoruz. Oyuncularım çok karakterli. Bu ara birkaç galibiyete ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. Taraftarlarımız merak etmesin." diye konuştu.

MESUT ÖZİL İLE PROBLEMİMİZ YOK

Mesut Özil ile herhangi bir problem yaşamadıklarını kaydeden Kartal, "Takımımın maçlarda ortaya koyduğu performans yükselişini görüyoruz. Mesut Özil bizim en değerli oyuncularımızdan biridir. Dünya çapında bir markadır. 30 gün aradan sonra ilk defa dün takımla antrenmana çıktı. Ona saygı duyuyoruz. Sakatlığından dolayı bizimle beraber olamadı. Oynayabileceği süre içinde oynatmayı düşünüyoruz. Hiçbir problemimiz yok." değerlendirmesinde bulundu.'' şeklinde konuştu.

KARİYERİM İÇİN ÖNEMLİ BİR MAÇ

Slavia Prag karşılaşmasının hem kendi kariyeri hem de Fenerbahçe açısından önemine vurgu yapan tecrübeli teknik adam, "Yarın için özel bir planımız var. İrfan Can, Ozan, Gustavo, Burak, Novak, Çağtay ve Rossi yok. Mesut daha dün idmana çıktı. Ben bahanelere sığınan bir antrenör değilim. Elimizdeki oyuncular sağlıklı. Onlar sahaya çıkıp mücadele edecek. En doğru oyuncuları bir araya getirip, rakibe göre bir 11'le sahaya çıkacağız. İnşallah yüzümüzün akıyla sahadan ayrılırız. Üçlü formasyonu çok düşündük, halen düşünüyoruz ama yarınki maçta oyunun gidişatına göre değişiklikler olabilir. Kariyerim için önemli bir maç. Hem Fenerbahçe hem kariyerim adına iyi bir sonuçla sahadan ayrılmak istiyorum. İnşallah Avrupa'ya güzel bir başlangıç yaparım." değerlendirmesinde bulundu.

AVRUPA'DA OYNAYACAK SEVİYEDE OLDUĞUMUZU HERKESE GÖSTERMEK İSTİYORUZ

Slovenyalı futbolcu Miha Zajc ise tek hedeflerinin Slavia Prag maçını kazanmak olduğunu söyledi.

27 yaşındaki orta saha oyuncusu şu şekilde konuştu:

"Rakibimizi iyi analiz ettiğimizi düşünüyorum. İyi bir takımla mücadele edeceğiz. Modern futbol oynuyorlar. Kendi evimizde, taraftarlarımızın da desteğiyle en iyi performansımızı ortaya koymak istiyoruz. İyi bir performansla galip gelmek istiyoruz.

Son maç itibarıyla sahaya iyi bir karakter ve takım ruhu koyduğumuzu düşünüyorum. Oyuncular olarak şu an kendimizi çok daha iyi hissettiğimizi söyleyebilirim. Her maça hazır olmaya çalışıyoruz. Bizler açısından önemli bir kulvar. Avrupa'da oynayacak seviyede olduğumuzu herkese göstermek istiyoruz. İsmail Hoca ve ekibiyle çok fazla şeyin değiştiğini söyleyebilirim. Bizler açısında olumlu bir değişiklik oldu. Hoca kendisiyle beraber enerjisini de bize aktarıyor. İdmanlarda çalışma durumumuz gayet iyi. Avrupa'da her takım gayet organize bir şekilde maçlarını çıkarıyor. Önde baskı yapmaya çalışan takımlar. Biz daha kaliteli bir ekibe sahibiz. İyi futbol oynayabileceğimizi düşünüyorum."