İsmail Saymaz'dan destansı yalan! Sorulan soruyu sormadılar diyerek şov yaptı ama...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın basın toplantısıyla ilgili açıklamalarda bulunan İsmail Saymaz, toplantıya katılan gazetecilerin soru sormaktan korktuğunu iddia etti. Halbuki korkudan sorulmadığını iddia ettiği sorunun basın toplantısında sorulduğu ortaya çıktı.

Gündem 15.04.2020 - 14:26 15.04.2020 - 14:26

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın basın toplantısıyla ilgili konuşan İsmail Saymaz, toplantıya katılan gazetecilerin soru sormaktan korktuğunu iddia etti ve istifa ile İçişleri Bakanı Soylu hakkında soru sorulması gerektiğini söyledi. Korku iklimi olduğunu öne süren Saymaz, gazetecilerin gazetecilerin baskı yüzünden soru sorumadığını öne sürdü. 

SORULMADI DENİLEN SORULAR SORULDU

''Ben olsaydım 'istifa etmeyi düşündünüz mü?' ve 'Süleyman Soylu'yla telefonda kavge ettiniz mi?' sorardım, ben buna bakarım'' ifadelerini kullanan Saymaz'ın sormak istediği soruları basın mensuplarının sorduğu ortaya çıktı.

Ancak İsmail Saymaz'ın yalanı kısa sürede görünttülerle ortaya çıktı. Basın toplantısında bir gazeteci Sağlık Bakanı Koca'ya hem istifa hem de İçişleri Bakanı Soylu ile tartışma iddialarını sordu. 

Yorumlar (2)