İsmail Saymaz'ın İslam'dan bihaber olduğu ortaya çıktı! Fidye denince aklına...

CHP yandaşı olan ve İslami değerlerle sürekli bir çatışma içine giren gazeteci İsmail Saymaz, Kızılay'ın reklamındaki fidye ifadesini eleştireyim derken cehaleti ortaya çıktı.

Gündem 16.04.2020 - 00:54 16.04.2020 - 00:54

Son günleerde özellikle Kızılay'ı hedef alan ve kontrolsüzce hareket eden gazeteci İsmail Saymaz, Kızılay'ın reklamındaki fidye ifadesini eleştireyim derken cehaletiyle yüzleşmek zorunda kaldı.

CİDDİ CİDDİ ELEŞTİRDİ

Resmi sosyal medya hesabından Kızılay'ın Ramazan Ayı için çektiği reklamda yer alan Fidye ifadesini eleştirmeye çalışan Saymaz rezil oldu. Saymaz, ''Kızılay, Ramazan için reklam hazırlıyor. Reklamın 33. saniyesinde 'zekat' yerine 'fidye' yazmışlar. Zaten millet Kızılay'a kızgınlığı var. Delirtmek için mi yapıyorsunuz?'' ifadelerini kullandı.

İSLAM'DAN BİHABER

Fidye kavramından haberdar olmadığı gibi Kızılay'ın kasıtlı bir iş yaptığını iddia etmesi Saymaz'ın İslam hakkındaki bilgisi tartışma konusu oldu. Syamaz'ın daha sonra söz konusu tweeti sildiği görüldü.

FİDYE NEDİR?

Fidye, bazı ibadetlerin eda edilmemesi ya da edası sırasında birtakım kusurların işlenmesi hâlinde ödenen dinî-malî yükümlülüktür. İbadetlerle ilgili fidye, oruç ve hacda söz konusudur. 

İsmail Saymaz fidye kavramını bir kimseyi bulunduğu sıkıntılı durumdan kurtarmak için ödenen bedel anlamında anlayınca alay konusu oldu.

Yorumlar